Plavecká skupina trenéra plavců TJ Bižuterie Romana Karpíška zahájila plaveckou zimní sezonu účastí na Velké ceně Prahy, kde získala několik hodnotných umístění podložených kvalitními osobními výkony. Nejúspěšnějším byl nováček v barvách jabloneckého oddílu Marhoul, který vyhrál hlavní disciplínu závodu 200 metrů volný způsob v čase 2:06,5 min. I v dalších disciplínách 200 a 50 znak obsadil pozice na stupních vítězů, a to druhým a třetím místem. Jen na dvě stě metrové polohovce trenéra trochu zklamal a obsadil čtvrté místo v čase 2:23,0. Čtvrtou medaili vybojoval Marhoul ve štafetě 4x50 metrů kraul, kde s dalšími jabloneckými nadějemi Tomkem, Prokopem a Tajčmanem získal bronzovou medaili časem 1:53,2 min.

Kolegové z úspěšné štafety Tomek a Tajčman sice obsadili ve svých disciplínách čtvrtá místa, ale ve velmi kvalitních časech, které znamenaly výrazné zlepšení osobních rekordů. Na trati 200 metrů volný způsob se Tomek zlepšil o neskutečných sedm vteřin na čas 2:11,4 a Tajčman dokonce o osm vteřin na výborných 2:09,3 min., což by mohl být dobrý základ na obhajobu jeho titulu mistra ČR, který získal na letním mistrovství.

Nezklamala ani nejmladší účastnice minivýpravy jabloneckých závodníků, mladší žákyně Tereza Grusová, která sice nezaplavala svá osobní maxima na prsařských tratích, ale o pár setin doplavala dvakrát na čtvrtém místě.