Pod vedením trenérů a bývalých plavců Bižuterie Štěpána Matka a Jindry Marušky startovala Tereza Grusová ve všech znakařských disciplínách, ve kterých mohla 50m, 100m, 200m a dvakrát ve štafetovém polohovém závodě, jednou mezi dívkami a podruhé ve smíšeném družstvu.

Každý svůj individuální start v disciplínách si Grusová užila hned třikrát, protože se pokaždé probojovala až do finále. Výsledkem toho sice nebyla vysněná medaile, ale vylepšení osobních rekordů, tím pádem také rekordů TJ Bižuterie.

Nejblíže k medaili byla jablonecká naděje plavání hned ve své první disciplíně, kde startovala na dvousetmetrové trati. Tam ve finále dohmátla na pátém místě v čase 2:14,99, což je nová hodnota dorosteneckého rekordu ČR. Na bronzovou medaili scházely Grusové necelé čtyři desetiny.

Ve finále závodu na padesát metrů dosáhla Grusová času 30,57, který ji však stačil jen na poslední desáté místo. V nabité konkurenci to je slušný výsledek. Posledním individuálním startem Terezy byla stovka, kde ve finále obsadila sedmé místo v čase 1:03,53.

Ve štafetových závodech se Tereza Grusová podílela osmém místu dívek a ve smíšeném družstvu získala s českým týmem čtvrté místo.

Česká výprava byla celkově na ME juniorů úspěšná v zisku medailí. Ze zúčastněných zemí byla na čtvrtém místě s šesti cennými kovy, z toho byly dvě medaile zlaté, tři stříbrné a jedna bronzová.