Po základní části spadl jablonecký tým do boje o záchranu ve skupině play-out. Ale po úvodních dvou soubojích děvčata již naději ztratila.

Bižuterie - Karlovy Vary 52:67 (17:16,30:27,38:45)

Před čtrnácti dny se oba soupeři střetli v Jablonci a domácí basketbalistky vyhrály. Tím si vylepšily pozici do bojů o záchranu. Ale víkendový dvojzápas se stejným soupeřem jim již naději sebral. V prvním domácím duelu to dlouho vypadalo nadějně, počáteční nápor přinesl vedení 6:0, ale po šesti minutách bylo vyrovnáno 12:12.

Vyrovnaný průběh byl i během celého prvního poločasu. Ale malý náskok přeci jen Bižuterie získala. Třetí čtvrtku mají jablonecká děvčata většinou slabší a bylo tomu i tentokrát, což rozhodlo.

Bižuterie nedala více jak pět minut koš a soupeř, dirigovaný dvojicí velmi dobrých, vysokých rozehrávaček, jednoznačně technicky i střelecky dominoval.

Sestava a body: Klokočníková 20, T. Ješkeová 10, Vacková 5, K. Ješkeová a Čmejrková 3, P. a M. Hujerovy, Fiedlerová, Morávková a Nikendeyová po 2, Brožková 1, Bastlová.

Loko Karlovy Vary - Bižuterie 39 : 35 (6:2, 15:14, 27:24)

Oba soupeři se přemístili na druhý zápas do Varů, kde se odehrálo podivuhodné utkání s lepším koncem pro domácí Lokomotivu.

Skóre první čtvrtiny odpovídalo spíš zápasu minižákyň než juniorské lize. A tento trend, se o málo vylepšený, udržel až do konce. Domácí hráčky nikam nespěchaly a Jablonečanky zahazovaly co se dalo. Přizpůsobily se hře hře domácích, nebyly schopny si vytvořit převahu. A tak došlo na historicky nejnižší skóre. „ Už jsem toho zažil dost, ale tohle jsem ještě neviděl. Kolik jsme zahodili samostatných nájezdů, to se jen tak nevidí…," rezignovaně hlásil trenér Jan Čmejrek

Sestava a body: Klokočníková 13, Čmejrková 6, K. Ješkeová 5, T. Ješkeová 4, P. Hujerová, Vacková a Morávková 2, M. Hujerová 1, Fiedlerová, Brožková a Nikendeyová.

Juniorky mají šanci

Větší naději na záchranu mají juniorky TJ Bižuterie jako hráčky týmu žen Bižuterie. Ten bude v sobotu 21. března ve dvanáct hodin hostit tým Sokola Nusle. A v neděli pak v 9,30 hodin hrají jablonecké basketbalistky s Nymburkem B v bojích play out I.ligy žen.

Utkání se hrají v hale v Podhorské ul. 54.

Basketbalistky Bižuterie uvítají přízeň jabloneckých diváků. Hala v Podhorské nabízí příjemné sportovní prostředí. Právě tady se hraje většina basketbalových zápasů všech věkových kategorií, které v tělovýchovné jednotě Bižuterie fungují.