S oběma soupeři děvčata doma prohrála, ale v odvetě nyní předvedla zlepšený výkon a vedoucí Plzni statečně vzdorovala. A ve Varech zaslouženě vyhrála.

DBaK Plzeň - Bižuterie 72 : 50 (20:9, 36:20, 61:44)

I když hosté odjeli v plné sestavě, tak se jim před začátkem zranila Kopicová a kotník jí ve hře zabránil. Výkon obou týmů byl vyrovnaný, jen soupeř byl o něco lepší v důslednosti a zakončení, což rozhodlo.Také rozhodlo to, že díky povinnému střídání mohli hosté v prvním poločase v obou čtvrtinách jen jednu hráčku a ve třetí dvě. Z únavy pak plynuly zbytečné chyby a nesoustředěnost v zakončení.

Holky držely krok

Nejlepší pro Bižuterii ale byla třetí čtvrtina, která skončila 25:24 pro Plzeňské. Hostům vycházely signály a když to náhodou nešlo, tak úspěšnost střelby za tři body byla téměř neuvěřitelná. Anna Bobková proměnila tři trojkové pokusy a Pavlína Jakubičková přidala ještě také jednu trojku.

„Soupeře jsme bodově nedotáhli, ale drželi jsme krok. V závěru byla už znát únava, ale zápas jsme udrželi a nedovolili, aby soupeř svůj náskok ještě výrazně navýšil," řekla trenérka Jitka Wirsigová ml.

Sestava a body: Bobková 17, Šoltysová 10, Janderová 7, Klikarová 6, Jakubičková 5, Karlovská a Svátková 2, Kouřilová 1, T. Čmejrková

Loko Karlovy Vary - Bižuterie 42 : 58 (1:7, 23:24, 32:41)

Aby smůly nebylo málo, tak do zápasu nastupovaly Bobková a Klikarová s nachlazením a v počátku zápasu skončila i pro naražený palec Janderová.

„V půlce první čtvrtky jsme ještě vedli 7:2, pak jsme už do konce úvodní části hry neskórovali, takže jsme ztratili vedení a prohráli pak 7:14," popsala vývoj zápasu trenérka. Druhou čtvrtinu hosté nestřídali, pětka Svátková, Jakubičková, Kouřilová, Čmejrková a rozehra Šoltysová odevzdala skvělý výkon. V útoku trpělivost, v obraně soustředěnost, do toho přidaly dívky doskoky a v poločase vedly 24:23. Úžasnému výkonu ale nebylo konec. Na chvíli sice přišly o vedení, ale pak se podařilo Šoltysové skvěle zakončit, Bobková přidala další trojku. Bižu získávala převahu, hlavně psychickou.

Vyhrály podruhé

„Opět musím vyzdvihnout výbornou spolupráci holek v obraně i v útoku. Stálo nás to hodně fyzických i psychických sil a holky se opravdu vyždímaly, ale výhra byla naše," hodnotila průběh utkání trenérka Bižuterie Jitka Wirsigová. Její svěřenkyně tak získaly druhou výhru v soutěži.

Sestava a body: Šoltysová 17, Bobková 15, Kouřilová 10, Klikarová a T. Čmejrková 5, Karlovská 4, Jakubičková 2, Janderová a Svátková.