Jejich přípravě se věnuje trenér Tomáš Perun.

Když jsme spolu hovořili naposledy na jaře, měli jste před sebou mnoho plánů a úkolů. Jak jste je splnili?

Na konci května jsme v Tanvaldě a v Liberci již podruhé přivítali hosty z Itálie, Patrika a Mattea, v rámci jejich propagační akce TourBus FIL. Tentokrát jsme zvolili jinou strategii a se saněmi jsme přijeli přímo do škol, aby účast na akci byla pro žáky a učitele snazší. Také jsme mohli lépe s pomocí učitelů vybrat sportovně nadané žáky, kteří se akce zúčastnili.

Nábor se povedl. Přibližně dvacet žáků má zájem s námi nadále spolupracovat a minimálně projít letní přípravou. Protože Patrick a Matteo byli ochotní nám tady nechat kolečkové saně, můžeme pravidelně trénovat i v průběhu léta. Termín TourBusu se nám nepodařilo jen sladit s termíny liberecké Technické univerzity, se kterou také spolupracujeme. Ale jsme domluvení, že pro její studenty připravíme samostatnou akci na začátku semestru.

Jak pokračuje letní příprava?

Vzhledem k tomu, že máme zapůjčené saně, můžeme pravidelně trénovat. Podařilo se mi nalézt cestu s perfektním asfaltovým povrchem a profilem vhodným pro trénink. Chystáme letní soustředění, které bude zaměřené jak na fyzickou přípravu, tak i na techniku jízdy.

Kolik tedy teď máte členů?

Právě jsme v procesu přihlašování závodníků do jednotlivých oddílů. Podařilo se nám obnovit oddíl saní při TJ Spartak Smržovka, do kterého chceme zaregistrovat žáky z tanvaldského gymnázia. A žáky Střední průmyslové školy stavební z Liberce zaregistrujeme do SC Hanychov. Měli bychom se rozrůst o patnáct členů.

Jaký aktuální úkol řešíte a s čím půjdete do nové sezóny?

Na valné hromadě ČMSA byl úsek přírodních drah oficiálně přijatý do asociace a zároveň nám byl odsouhlasený i rozpočet, který můžeme použít na přípravu a na reprezentaci. Dobrá věc se tedy podařila a po roce snažení jsme tento sport přivedli znovu oficiálně k životu.

Kdy nová sezóna začne a jak v ní chcete uspět?

Sezóna 2016/2017 začíná na přelomu listopadu a prosince soustředěními v Rakousku a Itálii. Kalendář akcí je v podstatě totožný s loňským až na to, že letos bude mistrovství světa v Rumunsku a také juniorské mistrovství Evropy.

A jak budete mít zajištěné finance pro další sezónu? Pomůže někdo?

O finanční zajištění se dělí ČMSA a FIL. V rámci podpůrného programu FIL jsme získali čtyři zcela nové saně na nadcházející zimní sezónu. Sponzorům můžeme nabídnout prostor pro reklamní spoty před a po přenosech a reportážích, které bude vysílat televize Sport 5.