Jeden z největších a nejkvalitněji obsazených přípravných turnajů házenkářů před novou sezonou se hrál v Tanvaldě. Společně jej uspořádala TJ ELP Jablonec a sportovní redakce jabloneckého Deníku.

Poněkud překvapivě, ale zcela zaslouženě, v něm zvítězila AŠ Mladá Boleslav se stejným bodovým ziskem jako domácí borci, ale s výhodou vítězství ve vzájemném utkání. V dalších utkáních ztratila po bodu s prvoligovým D. Králové a druholigovým Kolínem.

Naopak Pragováci s těmito soupeři vyhráli a další body již neztratili. Turnaj tak tradičně zdobila velká vyrovnanost a týmy na prvních třech místech se vtěsnaly do rozdílu jediného bodu.

Poněkud za očekáváním zůstal vedoucí tým 1. ligy Dvůr Králové, který se snažil uplatňovat styl co neuhraji, to ukecám. Soupeři, ani rozhodčí pro tento styl ale neměli pochopení.

I na konci tabulky se rozhodovalo o konečném umístění až v posledním utkání turnaje, ve kterém vybojovaly zasloužené vítězství Vršovice nad Čambou, posílenou v každém utkání několika hráči Jablonce. Pro mladší domácí hráče to bylo vítané zpestření.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Martin Babčaník ze Dvora Králové, nejlepším hráčem byl vyhlášen Adam Pavlíček z Mladé Boleslavi a nejlepším střelcem s devatenácti brankami se stal Michal Pazdera z HC Kolín.

Výsledky ELP:
ELP – AŠ Mladá Boleslav 12:14.
Škodováci vedli po většinu utkání. Pragováci sice stačili ve druhé části utkání srovnat na 11:11, ale závěr opět patřil hostujícímu týmu.

ELP – Čambavamba Praha 17:10.
Za soupeře nastoupili jablonečtí D. Hlinka, Kubal, Trejbal a Janeček a s chutí si zahráli. Pragováci ovšem tomuto soupeři nedali sebemenší šanci, byť se sebevíc snažil.

ELP – HC Kolín 15:12.
Repríza druholigového derby se opakovala s obdobným scénářem (tvrdost, plné nasazení). Hosté však tahali za kratší konec do diskvalifikace M. Heinla za nastřelení brankáře do hlavy. Po jeho odchodu ze hřiště se Pragováci chvíli hledali. Závěr utkání byl však plně v jejich režii a přišlo zasloužené vítězství.

ELP – Vršovice 17:8.
Za soupeře tentokrát pro změnu nastoupil v brance Rajdl. Bylo zřejmé, že má své současné spoluhráče přečtené. Těm nějaký čas trvalo, než na jeho styl chytání našli recept. Celkově však hosté odpadli fyzicky.

ELP – 1. HK Dvůr Králové 14:10.
Po Náchodu minulý týden bylo vítězství Pragováků dalším cenným skalpem prvoligového týmu. Utkání bylo vyrovnané jenom do své poloviny. V té druhé rozhodli domácí především proměňováním rychlých protiútoků.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl 1 a Kubal – Svoboda 14, M. Heinl 13, Mrklas 9, R. Hlinka 8, Žák 6, J. Vraný 5, Drobný 4, O. Heinl, M. Vraný a Matek po 3, Meloun a Lubas po 2, Šatava a Janeček po 1 a Trejbal.

Tabulka turnaje:
1. AŠ Mladá Boleslav 73:64 8
2. ELP Jablonec n. N. 75:54 8
3. HC Kolín 68:62 7
4. 1. HK Dvůr Králové 61:62 5
5. Sokol Vršovice Praha 56:74 2
6. Čambavamba Praha 59:76 0