Anketu pořádá Deník, ve spolupráci s OV ČSTV Jablonec, Městským divadlem v Jablonci a Městem Jablonec. Jeden z těch, kteří přípravě věnují enormní množství času, je tajemník OV ČSTV František Popr. Včera odpověděl na několik otázek.

Slavnostní galavečer je jakousi třešničkou na celé akci. Jak dlouho příprava celé ankety trvá?

Anketě se věnujeme prakticky od září, kdy proběhla první schůzka realizačního týmu v rámci kraje. Od té doby jsme se sešli nespočetněkrát, zejména tým z Jablonce, který na akci nejvíce pracuje. Každý má své úkoly a o jejich plnění se vzájemně informujeme. Připravuje se nominace do novin, zajišťují se sponzoři, místo konání celé akce i následného pohoštění, agentura připravuje program.

Mnozí smysluplnost ankety popírají. Jak vy se na ni díváte?

Anketa svůj význam má, byť se v ní měří nesouměřitelné. Mám na mysli výkony profesionálů a amatérů. Je to spíš anketa popularity v daném místě, než spravedlivé ocenění jejich výkonu, ale v každém případě je to akce, kterou chceme všem za jejich práci poděkovat. Myslím tím nejen sportovce a trenéry, ale i bafuňáře, kteří sportu věnují svůj volný čas, o který „okrádají“ svoje nejbližší. Většina z nich se sportu věnuje po práci a zcela dobrovolně. V dnešní době je to obdivuhodné.

Výsledky znáte, překvapilo vás v nich něco?

Ani ne. Spíš jsem nebyl potěšen, že spektrum sportů se v anketě rozšiřuje. Nejsou tam pouze tradiční sporty fotbal, atletika nebo lyžaři klasici, ale dostali se tam také cyklisté, házenkáři, karatisté, sjezdaři, judo.