„Letošní účast je rekordní. Máme přihlášených 1400 závodníků, z toho čtyři sta je ze zahraničí, z Polska, Německa, Slovenska a Rakouska. Taková účast zatím v minulých letech nebyla. Jsme rádi, že navážeme také další partnerské vztahy a můžeme zase vyjet na závody do jiných oddílů. Pro děti je to vždycky zajímavý výjezd do zahraničí, při kterém poznají, jak si vede mládež jinde.“

POŘADATELE POCHVÁLÍ

Zahraniční účastníci navíc ve svých klubech referují o závodech v Jablonci v samých superlativech nejen proto, že patří k největším v republice, ale také k nejkvalitnějším. Na tatami nechyběli ani závodníci z pořadatelského Judo Klubu Jablonec. „Letos jich bylo přihlášeno nejvíc, na startovní listině jsme měli čtyřicet čtyři našich závodníků. A pro některé z nich to byl jejich první závod. Dětí máme v oddíle dost, teď budeme pracovat na tom, aby podávaly kvalitní výkony,“ uvedl ředitel závodu.

POMOHLI TAKÉ RODIČE

Michael Man pochválil také pomoc rodičů, kteří často ani neměli čas sledovat výkony svých ratolestí, protože, jako členové pořadatelského týmu, měli plné ruce práce. „Všechno fungovalo, nevyskytl se žádný technický problém. A díky našemu kolegovi Romanu Polákovi, který je zkušený organizátor, jsme byli připravení i na zádrhele, které by se vyskytnout mohly. Ale žádný takový se nevyskytl,“ zdůraznil s úsměvem Michael Man.

A za to, že organizátory v Jablonci účastníci chválí, svěřil jim Český svaz juda další velkou akci. „Přidělil nám pořadatelství dalších velkých závodů, a to Mistrovství republiky seniorů, které se bude v jablonecké hale konat v dubnu. Je to pro nás odměna. Jaro v Jablonci je tedy ve znamení juda,“ připomenul ředitel víkendového judistického klání. Do konce března by se také jablonečtí judisté měli dozvědět, zda konečně dopadnou finance na novou, vysněnou judistickou halu.

JAK TO BUDE S HALOU?

Michael Man upřesnil, že se jedná o tělocvičnu, která by sloužila především judistům. „Město zažádalo o dotaci na výstavbu tělocvičny a do konce měsíce se máme dozvědět, zda byla žádost vyřízená kladně. Víme, že všechna předepsaná kritéria jsme splnili. Teoreticky by tedy dotace mohla vyjít,“ přeje si předseda Judo Klubu Jablonec i všichni členové.

UŽ TO PÁR LET TRVÁ

O tom, zda budou mít jablonečtí judisté konečně kde trénovat, aniž by museli stále stavět a uklízet tatami, padne na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy rozhodnutí v nejbližších dnech. Přibude v Jablonci tělocvična specializovaná na judo? Měla by být součástí komplexu atletické haly na Střelnici. Judisté už o ni usilují mnoho let. Snad se konečně dočkají.