„Naše posádka po posledních dvou vyhraných rally sprintech byla pasována do role mírného favorita, což se potvrdilo již od prvních měřených kilometrů, kdy se Tomáš s Jirkou ujali vedení ve své třídě před soupeři Galijou, Šaškem a Hladíkem,“ pravil manažer týmu Pavel Procházka.

Jenže ve třetí RZ přišlo málem tragickému zaváhání. „Vinou pomalého rozpisu nestačil Tomáš včas brzdit do následné utáhlé zatáčky a opřel vůz o zrcadlo na návsi jedné z vesnic. Naštěstí tato rána dopadla na zadní dveře u navigátora Jirky a auto bez větší úhony mohlo pokračovat v závodě,“ oddechl si manažer.

Jablonecká posádka se po chybě propadla na třetí místo ve skupině po prvních třech odjetých testech.

„Po následném servisu a drobné opravě vozidla se Tomáš s Jirkou pustili do stahování manka s předešlého testu. Po následných čtrnácti měřených kilometrů šli opět do vedení, které si zkušeně pohlídali až do konce. V cíli soutěže stanuli na nejvyšším stupni pro vítěze skupiny A5,“ radoval se Procházka.
Celkově obsadili Tomáš Grega s Jiřím Ježkem páté místo ve skupině A a velmi se přiblížili zisku titulu mistra republiky ve sprint rally ve své třídě A5.