Jak je to možné, že máte tolik zájemců mezi mládeží?
Recept je zcela jednoduchý žijeme dětskou radostí a snažíme se být dětmi. Naši svěřenci nám to poté vrací velkou docházkou na tréninky a to je v současné době naším cílem. V současné chvíli máme více jak 60 dětí ve věku od 5 do 14 let, neboť od března 2019 se nám povedlo založit už i kategorii starších žáků.

Přesto děláte další nábor. Máte ještě zájemců málo?
Nový nábor je zcela určitě zapotřebí, protože potřebujeme nové ,,prcky“. Právě v pondělí 13. 5. 2019 od 17.30 hodin pořádáme nábor malých florbalistů v Železném Brodě ve sportovní hale. Pro další vývoj klubu potřebujeme každým rokem nováčky. Tentokrát budeme náborovat hráče ročníku narození 2012/2013. Nevylučuji ani možnost přibrat i mladší ročník. To však bychom domluvili na místě v den náboru.

Jak se vám daří zajistit trenéry a také prostory?
Začínali jsme s florbalovou mládeží v Koberovech v roce 2016. Strůjcem všeho byl Adam Buriánek. Byli jsme pouze dva trenéři, já a můj oddaný bratranec. Zpočátku nám pomáhal právě i Adam. Postupem času jsme i spoluprací s nově příchozími rodiči do naši ,,koberovské rodiny“ získali trenérku Štěpánku Vodhánělovou, sestru jednoho z hráčů. V současné chvíli je Štěpánka velkým tahounem týmu, a to hlavně svým nadšením pro dětské myšlenky a hry vůbec. Také jsme s Adamem neustále doslova otravovali naše muže z A týmu. Toto se nám nakonec povedlo a rázem jsme měli i trenéra mladších žáků Lukáše Hlavu, který od počátku roste trénink od tréninku. Nyní tedy máme i starší žáky, protože nám na roli trenéra kývl další hráč koberovského A týmu Milan Drobný. Od září se bude Milan prát v této nové kategorii a uvidíme, jak se vše vydaří.

Jaké soutěže hrají a jak si vedou?
Tento ročník, který už co se týče Ligy Českého Florbalu skončil pro všechny kategorie. Naše zastoupení bylo v kategorii přípravek(ročník 2010 a méně) jedním týmem. Dva týmy jsme měli v elévech (ročník 2008/2009), v mladších žácích jsme měli zastoupení v podobě jednoho týmu (ročník 2006/2007). Na otázku jak si vedou je dost těžké odpovědět jednoduše. Řekl bych k tomu asi to, že je velmi důležité všem hráčům a to v jakémkoliv věku zvyšovat jejich sebevědomí. Oni sami si musí vyzkoušet spousta akcí, mnoho přechodů přes hráče a musí také vytvořit a udělat nepočítaně chyb. Jen tak se z hráčů stanou hráči kvalitní, protože chybami se člověk učí a v tomto případě to platí dvojnásobně.
Z tohoto vyplývá, že se náš tým výsledky dětí zaobírá zcela minimálně, dovoluji si tvrdit že vůbec :o) Soustředíme se, jak jsem už naznačil na růst hráčů. Výsledky nás budou zajímat až u dorostu, dříve určitě ne. Tím samozřejmě neříkám, že nemáme radost, když naše týmy nějaké zápasy vyhrají. I přesto, že se za každou cenu neženeme za výsledkem, na minulém ročníku Mezinárodního turnaje Nisa Open 2018 jsme se s elévy dokázali probojovat z 72 účastníků až do osmifinále, kde jsme prohráli až s týmem Tachova, který nakonec padl až ve finále turnaje. Je tedy možné uspět na soutěžní scéně i přesto, jak naši mládež vedeme a vést chceme.

Který z týmů je nejlepší?
Který z týmů je v lize nejlepší je těžké zodpovědět. Každý zápas je jiný. A v tomto věku hráčů nelze určit, jak kdo je skvělý či nikoliv. Výsledkem hráčů všech týmů by měla být radost a zábava ze zápasů a je jedno, zda se jedná o tým Liberce, Jablonce, Lomnice či dalších.

Máte také „dospělý“ florbal. I v něm máte dost hráčů? Jsou sporty, které si stěžují na nedostatek lidí v kategorii dospělých?
Co se týče koberovských mužů, tak máme dva týmy. Jeden hraje Divizi (tým A) a druhý hraje Libereckou Ligu (B tým). Každý tým má okolo 15 hráčů. Mezi týmy probíhá skvělá spolupráce, takže je možné se na jednotlivá utkání při splnění určitých pravidel doplňovat. Tým A se snaží být zápas od zápasu lepší a lepší a samozřejmě se pokouší postoupit do vyšší ligy (Národní ligy). Tým B se nežene za výsledky, ale jde si hru hlavně užít. I přesto se i tento tým umísťuje okolo středu ligové tabulky Liberecké ligy.

Mají děti v Koberovech v nabídce i jiný sport než florbal?
Co je zcela důležité, musím podotknout, že se nezaobíráme pouze florbalem. Připravujeme naše hráče už od útlého věku všestranně. Florbalu se věnujeme z menší části. Hrajeme s hráči různé sporty, protože, chceme aby uměli veškeré sportovní dovednosti, a to od odehrání míče volejbalovým způsobem až po házení, kopání a mnoho dalšího. Dbáme také na gymnastické věci a na různá protahovací či kompenzační cvičení. S tímto a dalším nám od ledna 2019 pomáhá i fit trenérka, která na naše tréninky nepravidelně dochází. I na tato cvičení je velká hráčská docházka.

Jaké plány máte na prázdniny nebo si od florbalu všichni odpočinete?
Nyní nás čeká pár přátelských turnajů. Už tento pátek 10.5.2019 odjíždíme s mladšími žáky na mezinárodní turnaj do Polska. Čeká nás dlouhá cesta, jenom tam musíme jet 450 km, ale určitě to bude stát za to a moc se těšíme. Po příjezdu z Polska nás hned v pondělí 13.5.2019 od 17:30 hodin čeká už již zmiňovaný hráčský nábor. Na konci května si chceme opět vyzkoušet velký turnaj mezinárodní úrovně – Nisa Open 2019 a to jak s elévy, tak tento rok nově i s mladšími žáky. O prázdninách si chvíli odpočineme a od cca srpna 2019 budeme připravovat program hráčského soustředění, které nás čeká na konci letních prázdnin. A pak už pojedeme zase na novo.