Série dvou vyhraných utkání v řadě skončila jabloneckým házenkářům v jejich letos prvním duelu v domácím prostředí. Do jablonecké Městské sportovní haly přijely Pardubice. A hned v úvodu utkání domácím daly jasně najevo, že z výsledků Pragováků z prvních dvou kol pražádný respekt nemají. Zároveň se potvrdilo, jak nesmírně vyrovnanou soutěží je II. liga házenkářů.

Vstup hostů do utkání byl přímo raketový. Než se domácí rozkoukali, prohrávali postupně 1:6. Tento náskok si Pardubičtí vytvořili především díky nepřesné střelbě domácích a z následných rychlých protiútoků. Domácí však byli tentokrát z počátku méně koncentrovaní i proti postupným útokům soupeře. Po oddechovém čase se Jablonec oklepal a nesmírnou bojovností začal pomalu manko stahovat. Na 12:12 vyrovnával současně s klaksonem ukončujícím první půli Mrklas.

Druhý poločas měl vcelku stereotypní průběh. Pardubičtí odskočili na jednu až dvě branky, vzápětí Jablonec tento mírný náskok dorovnal. Až dvanáct minut před koncem nastal na chvíli obrat, když se domácí poprvé a naposledy v utkání ujali vedení 22:21. Zvýšení náskoku na 23:21 však překazili rozhodčí neuznáním branky M. Heinlovi.

Z rychlého protiútoku nejprve vyrovnal hostující Vtípil. Touto brankou se štěstí opět přiklonilo na stranu hostů. Domácí povolili v koncentraci, vytratila se jejich střelecká jistota a hosté odskočili na 23:26. To chyběly do konce utkání dvě minuty a o zápase se zdálo být rozhodnuto.

Domácí však znovu zabojovali, vysunuli obranu, dvakrát se jim podařilo získat míč a z rychlých protiútoku snížit na rozdíl jediného gólu. Dvacet vteřin do konce utkání, Pragováci hráli vabank a díky osobní obraně donutili hosty k technické chybě. Podařilo se jim získat míč a jít do rychlého protiútoku. V něm byl na brankovišti zfaulován Mrklas a rozhodčí nařídili sedmimetrový hod. K jeho exekuci se postavil M. Heinl.

Brankař Pardubic Jiří Skalický, však jeho střelu nejdříve ztlumil a poté zkrotil i poskakujicí balon kolem brankové čáry. Stal se tak hrdinou utkání a nejen pro tento zákrok. Řadou dalších výborných zákroků podržel svůj tým. Zastínil tak oba domácí brankaře. Hlinka s Rajdlem si vybrali slabší den a nezopakovali, tak jako celý tým, svůj výkon z předchozích dvou utkání.Z jednotlivců byl tentokrát v jabloneckém dresu jednoznačně nejlepší R. Hlinka. Ten svou bojovností strhával spoluhráče. I jemu se však v závěru přestalo střelecky dařit, byť vstřelil celkem deset branek.

Zvítězil šťastnější tým, který neváhal „vytasit” pro vítězství všechny osvědčené zbraně. Extraligové zkušenosti Vtípila, R. Skalického a Faltejska opět platily jak na domácí, tak i na rozhodčí.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl – R. Hlinka 10, M. Heinl 7, Mrklas 4, Dědeček 3, Žák 1, O. Heinl, Ziebiker, Sluka a Meloun. Sedmičky: ELP 4 (1) – SKP 4 (3), vyloučení 5:6. Rozhodčí Fogl a Menšík.