V úvodu utkání se totiž hosté pokoušeli Pragováky “přestřílet”, ale to nemělo pražádnou naději na úspěch. Většinu střel totiž domácí obrana zablokovala a co prošlo, to s přehledem likvidoval brankař Rajdl. Takto lacino získaných míčů využívali Pragováci k zakládání rychlých protiútoků, které se dařilo především R. Hlinkovi s přehledem zakončovat.

Hosté se prvně zapsali do střelecké listiny až v šestnácté minutě, a to již prohrávali 11:0 Ještě dalších deset minut narůstalo průběžné skóre utěšeně ve prospěch domácích – 17:4. Teprve závěrečných pět minut před přestávkou znamenalo mírnou korekci skóre na 19:7.

Také v nástupu do druhé části hry hosté mírně stahovali náskok Pragováků. Ti však s přehledem kontrolovali průběh hry a po jedenácti minutách vedli nejvýraznějším rozdílem – 26:12. Hosté se však snažili být důstojným soupeřem a viditelně hráli s plným nasazením. Podařilo se jim snížit na 26:15. Vzápětí však jejich snažení otupil Manda, který se nechal hloupě diskvalifikovat za nevhodný komentář a věnoval tak domácím čtyři minuty přesilovky.

O čtyři minuty později byl diskvalifikován také domácí R. Hlinka za zcela zbytečnou reakci na střet s hostujícím brankářem. Ze hry se tak dostali, do té doby, nejlepší hráči svých týmů a utkání se dohrávalo na nepříliš vysoké úrovni. Za domácí v závěru obstarával střelbu při postupných útocích především M. Heinl a z rychlých protiútoků Žák a Meloun. U hostí se prosadil střelecky především Bílek, autor sedmi branek.

Celkově vyzněl druhý poločas jako vyrovnaný a Pragováci zvítězili zaslouženě, především za super výkon v první čtvrthodině utkání. Zásluhu na tom měla především jejich zkušenost, kolektivní výkon a nepřehlédnutelně lepší výkonnost domácích gólmanů. Zisk bodů pro domácí je příjemný. Ovšem před důležitým duelem s Duklou, za čtrnáct dnů v Praze, přišli o klíčového hráče R. Hlinku. Ten bude za červenou kartu v tomto utkání proti Dukle nuceně pauzírovat. Jak se se zdravotním handicapem vyrovná Sluka se teprve uvidí.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl – M. Heinl 11, R. Hlinka 10, Svoboda, Žák a O. Heinl po 3, Sluka, Meloun, Rybák a Halmich po 1, Dědeček, Ziebiker a Kubal. Sedmičky: ELP 3 (2) – ŽAT 4 (4), vyloučení 3+D – 3+D. Rozhodčí: Motl.