Pragováci utržili na podzim jednu z mála domácích proher za poslední období právě od lovosické rezervy. Měli tedy svému soupeři co odvádět. Ze stabilní „jarní" sestavy jim chyběli z pracovních důvodu Hlinka a Albani. Museli proto opět počítat s pomocí dorostenců. Ti však přijeli k utkání až na poslední chvíli a navíc zdecimováni po vysoké prohře v Praze na Chodově. Naproti tomu domácí měli evidentně z čeho vybírat, protože extraliga má přestávku a prvoligoví dorostenci měli své utkání s Kopřivnicí předehráno. Pragovákům se tak postavilo hned několik hráčů, kteří extraligu aktuálně hrají, nebo v nedávné minulosti hráli (mj. Semerád, Malý, Sýkora, Havlovec).

Utkání však začali lépe hosté, kteří v páté minutě vedli 1:3. V desáté minutě se však karta začala obracet. Domácí nejprve vyrovnali, a poté začali nekompromisně trestat technické chyby Pragováků a zejména z rychlých protiútoků získávali postupně dvoubrankový náskok. Ten poté v přesilovkách ještě zvýšili minutu před přestávkou až na 16:12. Pragováci ještě zabojovali a brankami Novotného a M. Heinla snížili na přijatelných 16:14. Nutno podotknout, že to byl právě Jirka Novotný, který především svou bojovností a dobrou střelbou držel během prvního poločasu naděje Pragováků na příznivý výsledek.

V první čtvrthodině druhé části hry se k němu přidali i ostatní hráči, včetně dorosteneckého gólmana Frýdy. Zpřesnili hru v obraně a domácí najednou jenom rychle kombinovali, ale k účinné střelbě se dostávali jenom sporadicky, nebo jim svými zákroky kazil náladu právě gólman Frýda.

Výsledkem byla skutečnost, že do třinácté minuty otočili průběžné skóre na 19:22 ve svůj prospěch. Dařilo se jim i ve dvojím oslabení a neotřásla s nimi ani poněkud přísná diskvalifikace jedné z opor Standy Svobody.

Domácí dělali maximum pro zisk bodů, podařilo se jim vyrovnat na 23:23, ale s přibývajícím časem, přibývala nervozita v jejich herním projevu. Pragováci naopak sehráli závěr utkání mazácky. Minutu před koncem skóroval nejprve M. Heinl a vítězství pečetil Hána. V závěrečné minutě domácí již jenom korigovali na konečných 26:27. Pragováci si poté poradili i s několika sekundovou osobkou a zaslouženě získali oba body.

Podobně však nezaváhali ani jejich soupeři, a tak zůstává situace na čele tabulky stejná, jako před tímto kolem Pragováci stále v čele, ale jen s minimálním náskokem. Tentokrát skutečně zřejmě jenom na týden, protože domácí utkání příštího kola s Bělou mají odloženo na 6. dubna.

„Soupeři jsme měli co vracet a povedlo se, i když před utkáním jsem tomu příliš nevěřil. Těm, co zpochybňovali výkon našich hráčů doma proti Ústí nad Labem, bych chtěl rád přehrát dnešní utkání, aby viděli, s jakým nasazením hrály oba týmy a jakým způsobem jsme dokráčeli k vítězství. A nebyla to rovněž žádná krása, ale úporný boj od první do poslední minuty. Cenu získaných bodů ať již doma, nebo u soupeřů v této naší soutěži může ocenit jenom ten, kdo se na place, nebo v jeho blízkosti pohybuje. Já musím za dnešní výkon všem poděkovat, ať už těm starším, nebo i dorostencům, kteří se z porážky v Praze rychle oklepali, pofoukali si šrámy a byli platnými hráči v týmu mužů. Mimořádné ocenění zaslouží gólman Frýda, který si odbyl skvělý debut v mistrovském utkání za muže," hodnotí vítězný duel trenér František Dědeček.

Lovosice B - ELP Jablonec 26:27 (16:14)

Sestava a branky ELP: Kysela, Frýda - Novotný 8, Hána 7, M. Heinl 6, Šatava a O. Heinl po 2, Svoboda a D. Trejbal po 1, Meloun, Ledvinka, Patočka a Hartig. Sedmičky: 3 (3) - 1 (0), vyloučení: 3 - 5+D. Utkání řídili s přehledem extraligoví rozhodčí Pavlát a Točík.