Jablonečtí házenkáři porazili v dalším kole II. ligy loni ještě ligový Chomutov 28:19 (13:6). Chomutov začal v Jablonci sebevědomě a vedl 0:2. V šesté minutě však šli do vedení 3:2 Pragováci. Utkání poté bylo až do poloviny první části hry vyrovnané. Domácí ale postupně přebírali iniciativu, vedoucí ke všeobecné herní převaze.

Chomutovští se nedokázali prosadit proti kompaktní obraně Pragováků a výborně chytajícímu D. Hlinkovi. Vypomáhali si průhlednými útočnými fauly, které přesní rozhodčí po zásluze oceňovali a domácí z rychlých protiútoků nekompromisně trestali. Hosté na to reagovali ve stylu “co neuhraji, to ukecám” a na svoji nedisciplinovanost dopláceli vyloučeními. V jednom okamžiku hráli dokonce pouze se třemi hráči v poli. To všechno vedlo k tomu, že domácí zcela nečekaně vedli o přestávce 13:6.

V nástupu do druhého poločasu Jablonečtí zvýšili průběžné vedení na 16:7. Přestože hosté dělali co mohli a opticky začala být hra vyrovnanější, Pragováci je výrazněji “přestříleli” a po patnácti minutách hry to bylo dokonce o deset – 24:14. V dalším průběhu utkání dostala příležitost jablonecká “lavička”, ale ani proti mladíkům se nepodařilo Chomutovským výrazněji zkorigovat konečný výsledek utkání.

Základem vysokého vítězství domácích byla skvělá hra pětice obranářů Dědeček, Sluka, Heinlové a Žák, útočné flexibility R. Hlinky a herního zlepšení Mrklase. Také ostatní hráči, kteří k utkání nastoupili, odvedli bojovný a disciplinovaný výkon. Jejich výrazné vítězství bylo zasloužené a nemění na tom nic ani skutečnost, že v týmu hostí nenastoupila trojice zkušených borců (M. Vaněk v poli a brankáři Chochola, Kurial). Z jejich týmu odvedli solidní výkon především Šopejstal a Klouček.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl – Mrklas 8, M. Heinl 7, R. Hlinka 6, O. Heinl 3, Žák 2, Dědeček a Holubka po 1, Sluka, Ziebiker, Meloun, Trejbal a Kubal. Sedmičky: ELP 3(2) – CHOM 3(3), vyloučení 4 – 7. Rozhodčí Vlk a Semerád.
Hodnocení
František Dědeček: Ze soupeře jsme měli respekt, jeho prvoligové zkušenosti jsou zřejmé. Navíc jsme minulý týden nedotáhli do úspěšného konce dobře rozehrané utkání v Lounech a na paměti jsme měli domácí prohru s Pardubicemi. Ovšem nyní jsme dokázali v úvodu utkání několik technických chyb a nedotažených rychlých protiútoků nahradit kompaktní hrou obrany. Tím jsme zcela otupili sebevědomí hostujícího týmu. Oceňuji také disciplinovanost našich hráčů, kteří se nenechali vyprovokovat nevybíravými zákroky soupeře. Z vítězství mám pochopitelně radost i proto, že jsme dnes byli jediným domácím týmem, který ze čtyř sobotních utkání dokázal vytěžit plný bodový zisk.