Ve druhé házenkářské lize mužů podlehl tým ELP Jablonec na palubovce městské sportovní haly LOKO Louny 25:30 (11:15).
V Jablonci se představil lídr II. ligy házenkářů a ziskem dvou bodů si prakticky zajistil vítězství v soutěži a postup do kvalifikace o I. ligu. Jeho sestava byla složena z větší části ze zkušených hráčů protřelých extraligou a zahraničním angažmá. Prim hráli Sochor na pravém křídle (13 branek), Kotěšovec na pivotu (7) a brankář Dedera.

Domácí trenér František Dědeček také stavěl na zkušených hráčích, kteří také, s výjimkou první desetiminutovky, odvedli velmi dobrý výkon a byli hostům důstojným soupeřem. Přes obdržených třicet branek, byl nejlepším hráčem domácích brankář D. Hlinka. Také ostatní Pragováci se skutečně hodně snažili, ale markantním rozdílem mezi oběma týmy byla úspěšnost střelby, především ze střední vzdálenosti a křídel.

Úvod zápasu byl vyrovnaný 2:2 v páté minutě, ale v desáté to již bylo 2:7 a tento stav dal charakter celému průběhu utkání. Domácí stále dotahovali, nejlépe na tom byli pět minut před přestávkou, kdy byl stav 10:12. Každé oslabení domácích však soupeř trestal góly, a tak do přestávky odskočil na 11:15.
Obdobný trend jsme zaznamenali i v nástupu do druhé části hry, když domácí nejprve snížili na 14:17, aby to v desáté minutě bylo opět 14:20. Hostujícímu týmu viditelně začaly docházet síly a dopouštěl se většího množství faulů, což vyvrcholilo situací, kdy domácí hráli téměř minutu přesilovku šest na tři a v rozmezí mezi desátou a patnáctou minutou dokázali využít početní převahy ke snížení na 19:20. Příznivý stav 20:21 byl ještě dvanáct minut před koncem utkání, kdy se zdálo, že může dojít i ke zvratu v jeho vývoji. Stejná situace jako Louny potkala i Pragováky.

Také oni hráli určitý, i když menší, časový úsek ve třech. Po třetím vyloučení však přišli nejprve o R. Hlinku a sedm minut před koncem ze stejného důvodu i o Dědečka. Přijít o dvě opory byla velká ztráta a v samotném závěru toho soupeř dovedl využít a třemi brankami odskočil na konečných 25:30.
V dramatickém a kvalitním utkání tak získal zasloužené vítězství. K úrovni utkání svým výkonem přispěli i rozhodčí, pánové Zych z Prahy a Štrébl z Mostu.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka – Mrklas 8, R. Hlinka a Žák po 5, Dědeček 4, Ziebiker, O. Heinl a Halmich po 1, M. Vraný a Janeček. Sedmičky: ELP 2 (1) – LOU 6 (4), vyloučení 9 – 9.