Pragováci skórovali z prvního útoku, domácí vzápětí vyrovnali a poté se skóre dalších pět minut nepohnulo. V osmé minutě již domácí vedli 4:3, ale Pragováci otočili na 4:5 Následovalo jejich dvojnásobné vyloučení, kterého domácí během devíti minut využili k zisku vedení 8:5. Toto varování ještě hosté vzali vážně a snažili se o korigování, což se pět minut před přestávkou téměř podařilo 11:10. Další jejich šance zůstaly nevyužity, a tak domácí celkem pohodlně zvýšili na poločasových 13:10.

V nástupu do druhé části hry odehráli Pragováci sedm minut, na které se dalo dívat a hned se to projevilo na skóre, šli do vedení 14:15. Vzápětí však šli znovu do čtyřech a byli to opět domácí, kteří dalších dvanáct minut byli vždy o branku lepší a skóre se posunulo až na 19:19. V úvodu poslední desetiminutovky po třetím dvouminutovém trestu uviděl červenou kartu hostující Dědeček. Domácí tak dosáhli toho, o co usilovali celý dosavadní hrací čas.

Hosté ve snaze v utkání zvítězit přestali myslet tak říkajíc na „zadní vrátka" a v útočné fázi kupili technické chyby včetně neproměňování vyložených střeleckých příležitostí. Domácí tak vyhráli poslední desetiminutovku 7:2 a v utkání zvítězili.

Zápas byl dramatický a s ohledem na výsledek domácí příznivce jistě uspokojilo. Jeho úroveň však byla spíše sotva průměrná a tomuto hodnocení se nevyhnuli ani rozhodčí, kteří se snažili o objektivitu, ale v rozhodujících momentech evidentně rozdělili svoji přízeň mezi soupeře v poměru rovnajícímu se počtu vyloučených na obou stranách.

Poněkud zaskočený trenér Dědeček po utkání konstatoval, že soupeř toužil víc po vítězství, a tak pochvalu za předvedený výkon si z Pragováků tentokrát zaslouží pouze Hána, a to nejen proto, že vstřelil nejvíc branek. Prohrát s týmem z dolní poloviny tabulky, nedostat se málem ani nad dvacet vstřelených branek a ještě dostat naboucháno, to trochu mrzí. Trenér zdůraznil, že jeho svěřenci mají opět co napravovat příští týden doma v nedělním utkání se Žatcem, dalším týmem přímo ohroženým sestupem. Soupeři poblahopřál k zisku potřebných bodů.

Mladá Boleslav - ELP Jablonec 26:21 (13:10)

Sestava a branky ELP: Kysela, Hlinka - Hána 7, M. Heinl 5, Burda a Novotný po 3, Žák, Dědeček a Meloun po 1, Janeček, Albani, Bernardy a Patočka. Sedmičky: MB 4 (3) - 2 (1), vyloučení: 4 - 10. Rozhodčí: Dostál a Kříženecký.