ELP Jablonec n. N. - Slávia Praha 26 : 17 (10:7)

Minulý týden, po rozpačitém vstupu do jarní části II. ligy házenkářů v utkání s Chemičkou Ústí n.L. a na palubovce v Železném Brodu, ubránili Pragováci alespoň bod v závěru utkání. Tentokrát hostili soupeře z horní části tabulky a evidentně chtěli dokázat, že pod novým realizačním týmem (Dědeček ml, Kulhavý, H. Rybák) jsou schopni podávat daleko lepší výkony.

Tradiční účastník II. ligy házenkářů, pražská Slávia, hrál s domácími borci vyrovnanou partii jen první čtvrthodinu. Týkalo se to jak průběžného skóre, tak i předváděné hry. Veliké problémy činil jabloneckým střelců především gólman Slavie Štafa.

Domácí měli navrch

V dalším průběhu zápasu Pragováci začínali mít tak říkajíc navrch, když byli úspěšnější především v obranné činnosti. Střelecky se jim začalo dařit až v poslední desetiminutovce před přestávkou. Přesto byl výsledek prvního poločasu brankově slabší, ale přijatelný pro domácí, a to 10:7. Ve druhém poločase se přeci jenom posouvalo skóre dopředu rychleji již od samého začátku. Vedle tradičních střelců se dařilo také Šatavovi, který splácel trenérům důvěru. Tu tentokrát dostal ve větší míře. Také Svoboda a R. Hlinka dokazovali, že jsou stále platnými hráči mužstva. Lze konstatovat výrazné zlepšení celého týmu oproti utkání v minulém týdnu, a to Slávia byla daleko kompaktnějším celkem než Ústí.

Přesto, že vítězství domácích vypadá jednoznačně, tak diváci měli možnost vidět zejména ve druhém poločase správnou házenkářskou bitvu vedenou tak říkajíc na ostří nože. Souboje sváděli především hostující pivoti Seemann a Kafka s domácím Ondrou Heinlem a také dvojice Novotný versus Sova, která to odnesla za vzájemné potyčky dvojím vyloučením.Vyvrcholením byla diskvalifikace hostujícího Fučíka za sražení P. Trejbala v rychlém protiútoku. Poté se již hra uklidnila a závěr se dohrával v relativní pohodě. Domácí si zaslouženým ziskem dvou bodů zajistili průběžný posun ke středu tabulky o jediný bod právě za Slávii a navíc si také vylepšili skóre, které je opět po delší době plusové.

Příští týden zajíždějí do známé haly v obci Břve-Hostivice k utkání pravdy se Sokolem Kobylisy. Pokud by uspěli i tam, tak je předpoklad, že by se mohli usadit ve středu tabulky i na delší dobu. Tabulka II. ligy je však stále nesmírně vyrovnaná s výjimkou dvou vedoucích týmů Liberce a Loun, které již ostatním viditelně odskočily.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Kysela - Hána 8, P. Trejbal 5, Šatava 4, Svoboda 3. R. Hlinka 2, Žák, O. Heinl, Novotný a Tomáš po 1, Hartig a Albani.

Sedmičky: JN 8(5) SLA 6(5), vyloučení 4 - 7+D. Rozhodčí: Žďárský a Přibyl.

Dorost rezignoval

ELP Jablonec n.N. - Sokol Šťáhlavy 21 : 38 (10:20)

V předzápase hostili domácí dorostenci celek z čelní poloviny tabulky a byli tomuto týmu vyrovnaným soupeřem do patnácté minuty, kdy byl stav 7:8. Poté ještě deset minut před přestávkou prohrávali Pragováci přijatelným rozdílem 9:11, ale v závěru poločasu uspěchávali střelbu, kupili chyby v obraně a hosté v pohodě odskočili na přestávkové skóre 10:20. Začátek druhého poločasu přineslo opět zlepšení domácích a dokonce i snížení průběžného skóre na 16:23. Ale následovaly znovu školácké chyby. A ty soupeř nekompromisně trestal lacinými brankami. Ty nakonec přinesly rezignaci jabloneckého týmu. Takže i přes viditelné zlepšení oproti utkání s Chodovem, přišel podobný výsledek. A tentokrát to nebylo tím, že by někdo výrazně chyběl.

Přesto si trenér dokáže představit i lepší sestavu, ale to se zřejmě již do konce soutěže nepodaří, a to s ohledem na zdravotní stav některých hráčů (Radosta, Zajíček, Hušek) a nepříliš velký zájem hostujících hráčů z Liberce.

Sestava a branky ELP: Šedivka - Vraný 7, Jandera 5, Hejduk 3, P. Mony a Klinger po 2, Svoboda a Linka po 1 aj. Mony.

Rozhodčí: Žďárský a Přibyl.