Na venkovním antukovém hřišti se jablonečtí házenkáři z počátku museli přizpůsobit, a tak se zaujetím hrající domácí do šesté minuty vedli 3:2. Poté dotahovali deset minut jedno, až dvoubrankové vedení Pragováků. Od poloviny první části hry však narůstalo skóre výrazněji ve prospěch hostů, až na poločasových 8:14.

Bylo to především výsledkem aktivní obranné činnosti Pragováků, několika velmi dobrých zákroků gólmana Hlinky a proměňování jejich rychlých protiútoků.

Ve druhém poločase rychleji narůstalo skore ve prospěch hostujícího týmu. Nejvýraznější rozdíl byl deset minut před koncem utkání, kdy bylo průběžné skóre 10:22. V té době se překonával opět hostující gólman, tentokrát to byl Kubal. V závěrečných deseti minutách hosté poněkud polevili v obraně a při přechodu do postupného útoku „vyrobili“ několik technických chyb, po nichž lacino získali míč domácí borci a částečně korigovali konečné skóre na rozdíl deseti branek.

Je třeba konstatovat, že utkání nebylo z pohledu jabloneckých hráčů tak jednoduché, jak by napovídal rozdíl ve skore. Naopak domácí předvedli technickou házenou s potřebným důrazem, takže utkání mělo velice dobrou úroveň. Navíc bylo hráno vzácně fér, dokonce bez jediného vyloučeného.

To především ocenil hostující trener Dědeček ve svém hodnocení. Pochválil výkon domácích a přidal také pochvalu celému týmu Pragováků a navíc vedle suverenního Michala Heinla vyzdvihl za organizování obrany výkon Sluky, dirigování útočné činnosti Mrklase a bojovnost Novotného. Vyjádřil spokojenost i s výkonem obou gólmanů.

Pragováci tak pro své fanoušky zajistili ještě před začátkem ligové sezony atraktivního soupeře pro II. kolo Českého poháru, které se bude hrát v jablonecké mšstské hale v neděli 18. září od 17.00 hodin a budou v něm hostit druholigové borce Bohemians Praha, kteří vyřadili v I. kole Kutnou Horu na jejím hřišti 21:30.

Česká Lípa – ELP Jablonec 16 : 26 (8:14)
Sestava a branky ELP: Hlinka, Kubal – M. Heinl 12, Mrklas 4, Hána 3, Žák, Meloun a Novotný po 2, O. Heinl 1, Sluka, Šmika, Šatava a Matek.V domácím týmu vynikli především gólman Kábele, Duben, Pavlíček, M. Drobný a Pospíšil. Sedmičky: CL 2(2) – ELP 2(2), vyloučení 0 – 0. Rozhodčí Pešek a Matis.

Příští program:
Sobota 10. 9. od 15.00 hodin na hřišti v Pasekách úvodní utkání Severočeské ligy ELP Jablonec n. N. B – Chemička Ústí n. L. B.
Neděle 11. 9. od 9.00 hodin úvodní turnaj Svč. ligy starších žáků za účasti týmů Lovosic, Liberce, Loun, Mostu a domácí ELP Jablonec n. N.