Oba soupeři vzali toto utkání hodně prestižně a zejména hosté se netajili svými plány na postup minimálně až do III. kola. Podle toho také vypadal úvod utkání. Domácí hráli a hosté stříleli branky a v páté minutě vedli již 1:4. Tříbrankový náskok si udržovali až do 17. minuty, kdy bylo skóre 5:8, což ovšem neplatilo o tři minuty později, kdy domácí poprvé vyrovnali na 8:8. Také závěr první části utkání zvládli lépe a o přestávce již vedli 13:12.

V nástupu do II. poločasu zvýšili Pragováci své vedení na rozdíl čtyř branek – 16:12. Technickými chybami a opět špatnou střelbou však nabídli soupeři možnost vyrovnat a stalo se. Deset minut před koncem se začínalo jakoby od začátku – skóre bylo 19:19. Bělá nejprve odskočila na 21:22, ale Pragováci šli minutu před koncem do vedení 24:22 a o vítězi se zdálo být rozhodnuto. Domácí však dvěma doslova žákovskými chybami opět oslovili soupeře, a ten jim dal lekci z efektivity – vyrovnal na 24:24. Rozhodčím nezbylo, než utkání prodloužit.

V první pětiminutovce prodloužení to bylo opět na remízu 25:25. Ve druhé části prodloužení doplatili hosté na nedisciplinovanost svého trenéra (bývalý reprezentant Petr Bartoň), když za jeho nesportovní chování hráli dvě minuty v oslabení a navíc při své útočné akci přišli o míč. Jejich nejlepší hráč Kubíček sice prošel jabloneckou obranou dvakrát, jako pověstný “nůž máslem”, a skóroval, domácí však tentokrát odvedli dobrou práci a o jediný gól dramatické utkání vyhráli. Otevřeli si tak oni cestu za extraligovým soupeřem, když ve druhém kole nejprve narazí na Českou Lípu, která vyřadila druholigové Ústí n. L.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Kubal – Mrklas 13, R. Hlinka 7, Žák, M. Heinl, Dědeček a Jakubec po 2, Sluka, O. Heinl, Ziebiker, Holubka a Meloun.