Ve druholigovém házenkářském utkání plném osobních soubojů ztratili jablonečtí házenkáři oba body, přežití v relativním zdraví však bylo úspěchem! Domácí tým s věkovým průměrem přes šestatřicet let překvapil Pragováky nasazením a především razancí spojek. Nepustil je za celé utkání ani jednou do vedení.

Přesto bylo průběžné skóre do patnácté minuty v podstatě vyrovnané – 7:6. Zlom nastal až ve druhé polovině prvního poločasu, ve kterém Pragováci nestačili účinně reagovat na útočné fauly soupeře, které rozhodčí přehlíželi. To byla hlavní zbraň domácích, po které dokázali skórovat. Navíc se hosté dopustili řady technických chyb a neproměnění několika vyložených střeleckých příležitostí. Skóre o přestávce – 14:10 bylo rozhodující pro konečný výsledek utkání.

Ve druhé části hry domácím viditelně docházely síly. Preferovali pomalou rozehrávku, takticky natahovali čas, odcházela jim střelba. Hosté je několikrát potrestali rychlým protiútokem a pomalu stahovali jejich náskok. V polovině II. poločasu to bylo již jen 18:17. Pragováci dokázali v té době ze hry doslova vymazat obávané extraligisty Kořínka a Michajlíka, nestačili však na bijce Věcka, který je dokázal faulovat, simulovat a ještě nastřílet 10 branek.

O osm minut později to bylo 21:20. To na hřišti již nebyli dva diskvalifikovaní domácí hráči Konečný a Michajlík. Pragováci toho však nedokázali využít a ukázalo se, že ne všichni hráči jsou v pohodě. Nejprve Mrklas neproměnil sedmičku a následně Jakubec dva náskoky. Navíc přišlo opět několik nepřesných přihrávek hostí a z nich opět těžili domácí a znovu získali náskok 25:21. V posledních třech minutách se Pragováci pokusili o nemožné a málem se jim to podařilo. Účinnou osobní obranou získali ještě čtyřikrát míč a čtyřikrát skórovali. Padlo však branek pět, neboť domácí jednou kontrovali a když se rozhodčí neodhodlali v poslední sekundě ještě odpískat sedmičku za faul na střílejícího Hlinku, tak bylo rozhodnuto a oba body zůstaly v Hradci.

Pragováci prohrou doslova odmítli posun na třetí příčku vyrovnané tabulky II. ligy a naopak v průběžném hodnocení klesli až na příčku sedmou. Budou muset bojovat dál a příležitost k zisku “povinných“ bodů mají již příští dvě kola, když doma hostí relativně slabší Ústí a o týden později nováčka ze Žatce.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl, Kubal – R. Hlinka 7, Mrklas 7, M. Heinl 6, Meloun 2, Jakubec 2, Dědeček 1, Svoboda, O. Heinl, Sluka, Ziebiker. Sedmičky: HK 3 (1) – ELP 5 (4), vyloučení: 9 + 2xD – 2.