Pragováci s dorostenci na zkušené na kvalitním turnaji

Bělá p. B. - V Bělé pod Bezdězem se hrál již 61. ročník turnaje o Pohár Máchova kraje házenkářů. Do společnosti prvoligových Loun a předních týmů z druhých lig Prahy 4 a Starého Plzence se jablonečtí házenkáři vydali s týmem složeným převážně z dorostenců.

30.1.2014

Muži ELP Jablonec. Ilustrační snímekFoto: DENÍK/Martin Bergman

Důvodů, proč tomu tak bylo, je hned několik, a není třeba je rozebírat. Faktem zůstává, že se tak trenérovi Dědečkovi naskytla příležitost v mimořádně náročném turnaji otestovat širší plejádu hráčů, kteří v kategorii mužů dosud nehráli vůbec, nebo jenom sporadicky.

Výsledek tohoto testu byl v mnohém překvapivý. V prvé řadě je třeba konstatovat, že všichni dospěláci, kteří dorostence doplnili, zahráli s velkou chutí a odvedli velice solidní výkony. Podobně lze hodnotit i výkony obou Trejbalů a Preislera. Naproti tomu někteří dorostenci, kteří již mají větší zkušenosti s hrou v týmu mužů, turnaj mírně řečeno podcenili a pro ty nejmladší to byla ještě hodně silná káva.

Celkově však Pragováci odehráli tři první poločasy proti nejzkušenějším a nejsilnějším týmům (Praze 4, St. Plzenci a Lounům) se ctí a donutili soupeře k maximálnímu nasazení, byť se protihráčům třeba výškově mohli rovnat tak nanejvýš O. Heinl a Preisler a zkušenostmi nikdo.

ELP Jablonec - Sokol Bělá 11:10 (4:7)

V průběhu celého utkání domácí vedli, ale Pragováci zlepšeným výkonem ve druhém poločase a bojovným závěrem průběh utkání otočili ve svůj prospěch.

Branky ELP: P. Trejbal 4, D. Trejbal 3, Preisler, Meloun, Šatava a O. Heinl po 1.

ELP Jablonec - S. Plzenec 14:21 (8:12)

Jablonečtí začali dobře a ještě v polovině první části hry vedli 6:5. Následně hráli přesilovku a dvakrát inkasovali, což znamenalo obrat ve vývoji utkání. V druhém poločase již soupeř exceloval.

Branky ELP: P. Trejbal 4, Šatava 3, O. Heinl a Hrubeš po 2, Meloun, Patočka a Ledvinka po 1.

ELP Jablonec - SK Praha 4 11:21 (7:9)

S vedoucím týmem II. ligy to byl podobný průběh utkání, jako s Plzencem. Tentokrát ovšem soupeř otáčel průběžné skóre až těsně před přestávkou. Skvělý výkon předvedl P. Trejbal na pravé spojce!

Branky ELP: P. Trejbal 5, Meloun 2, Šatava, Hartig, D. Trejbal a Patočka po 1.

ELP Louny 10:15 (7:5)

Proti prvoligovému soupeři opět skvělý první poločas. Vedení 4:0 a o přestávce ještě 7:5. Ve druhém poločase odešla Pragovákům střelba, na čemž měl do jisté míry veliký podíl gólman soupeře Dedera. Přesto pohledné a vyrovnané utkání až do konce.

Branky ELP: P. Trejbal 3, Šatava a O. Heinl po 2, Patočka, Ledvinka a Hrubeš po 1.

Sestava ELP v turnaji: Kysela, Hlinka - Šatava, O. Heinl, Meloun, Ledvinka, P. Trejbal, D. Trejbal, Preisler, Patočka, Hrubeš, Hartig a Krčka.

Pořadí turnaje: 1. BHS Starý Plzenec, 2. SK Praha 4, 3. LOKO Louny, 4. ELP Jablonec n.N., 5. Sokol Bělá p. B.

„Po našem vítězství na turnaji v Ústí nad Labem by se mohlo zdát, že dnes šlo z naší strany o propadák. Není tomu tak. Soupeři na turnaji v Bělé byli herně na kvalitativně vyšší úrovni než v Ústí nad Labem. První dva celky přijely v nadupaných sestavách a náš tým, převážně složený z dorostenců, s nimi sehrál velmi dobrá utkání. Z tohoto pohledu splnil turnaj moje očekávání a v mnohém vnesl jasno do možnosti využití jak dospělých hráčů, tak především dorostenců pro druhou ligu mužů," hodnotil turnaj lodivod jabloneckého týmu František Dědeček.

Autor: Petr Balatka