Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Pragováci se vítězstvím dostali do čela druhé ligy

Jablonec n. N. - V předposledním domácím utkání jarní části soutěže hostili Pragováci lídra tabulky a bylo jasné, že kdo vyhraje, půjde do závěrečných bojů z prvního místa, naopak poražený klesne až na místo třetí. Případná remíza by nahrávala třetím Libčicím, které by posadila do čela tabulky. Tak dramatický je vývoj ve II. lize házenkářů.

30.4.2014

Pragováci porazili v souboji o první místo Prahu 4 (v červeném) 27:25.Foto: DENÍK/Martin Bergman

Domácí začali s větším nasazením a po šesti minutách vedli 3:1. Za další tři minuty hosté otočili na 3:4. Poté se až do dvacáté minuty střídaly v úspěšné střelbě oba týmy. Pragovákům se tradičně více dařilo při hře v oslabení a do poslední desetiminutovky šli s jednobrankovým náskokem 9:8. To vzápětí zvýšili až na 12:8 a přišel první time out Pražanů, po kterém minutu před přestávkou snížili na rozdíl dvou branek. S tím ale nesouhlasil domácí Hrubeš a těsně před závěrečným signálem stanovil poločasové skóre na 14:11.

Druhý poločas začal oboustrannými střeleckými manévry, díky kterým se skóre posunulo za necelých sedm minut na 18:14 ve prospěch domácích. Bylo stále zřejmější, že hosté nejsou zvyklí hrát pod tlakem. Navíc je zaskočil svými zákroky gólman Hlinka, a tak Pragováci během dalších deseti minut vcelku v pohodě vedli až o pět branek do skóre 24:19.

S narůstajícím časem vzrůstala také agresivita ve hře hostujícího týmu, která s příchodem Půty a zejména Dostála na hrací plochu, zaváněla až zákeřností. Doplatili na to ošetřováním Hrubeš a Hána. Osm minut před koncem třemi slepenými góly snížili hosté na 24:22. Domácí reagovali oddechovým časem, po kterém získali zpět tříbrankové vedení 26:23. To minutu před koncem snížil, z již šesté sedmičky, Půta na rozdíl jediné branky.

V poslední minutě dostali Pražané ještě jednu příležitost ke střelbě, ale tentokrát opět Půta po rozehrání volného hodu přestřelil a z následujícího protiútoku nejmladší z domácích hráčů Dan Trejbal, s notnou dávkou drzosti prostřelil obranu i gólmana a stanovil tak konečné skóre ve prospěch Pragováků.

Cenného vítězství dosáhli Pragováci bojovným, kolektivním výkonem, když těžili především z velmi dobrého výkonu gólmana Hlinky a střeleckých schopností Hány, M. Heinla a Novotného. Důležitým faktorem však bylo, že se proti tak kvalitnímu soupeři do střelecké tabulky zapsalo hned osm hráčů, včetně křídel. Bez ohledu na to, že proti sobě měli tak zkušené hráče, jako jsou Aliapulios, Halčař, či Vtípil. Naproti tomu domácím se podařilo pokrýt renomované střelce Pražanů, vedle již jmenovaných také Peška. Překvapil je ale svou aktivní hrou Zvára.

"Měli jsme dost důvodů na to, abychom se na toto utkání důkladně připravili. Mnohé z našich záměrů vyšly, něco samozřejmě ne. Ono je obtížné připravit méně zkušené mladé hráče na způsob hry, ke kterému se uchýlili v závěru utkání někteří hráči soupeře. Tím spíš mi hlava nebere poměr vyloučených a nařízených sedmimetrových hodů, byť jinak odřídili rozhodčí utkání s velkým přehledem. Podařilo se nám především dostat pod tlak střelce soupeře, což bylo rozhodující pro vývoj utkání. Bylo jen škoda, že se nám nepodařilo udržet, případně ještě zvýšit, pětibrankový náskok, se kterým se nám po většinu druhého poločasu hrálo uvolněněji. Přesto hodnotím vítězství jako velice cenné a zasloužené. Momentální pořadí v tabulce však stále nic neřeší, protože v příštím kole nás čeká mimořádně silný soupeř Mladá Boleslav, kam jedeme příští sobotu," konstatoval po utkání trenér Jablonce František Dědeček.

ELP Jablonec - SK Praha 4 27:25 (14:11)

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kysela - Hána 9, Novotný 6, M. Heinl 5, Meloun a Hrubeš po 2, Svoboda, Šatava a D. Trejbal po 1, O. Heinl, Patočka, Preisler a Ledvinka. Sedmičky: 0 - 6, vyloučení 8 - 3. Rozhodčí Semerád a Vlk.

Autor: Petr Balatka