Poprvé v historii odjížděli Pragováci do Prahy na Slavii v roli favorita, alespoň z pohledu průběžného umístění v tabulce II. ligy házenkářů. Utkala se totiž družstva z opačných konců tabulky – druhý s předposledním. Na průběhu utkání to však nebylo téměř znát.

Hrála se totiž kvalitní házená a Pragováci v průběhu celého prvního poločasu ukazovali, proč jsou stále v popředí tabulky. Vstup do utkání byl oboustranně opatrný, a tak po pěti minutách svítilo na ukazateli 1:1.

Poté až do stavu 5:3 vedli domácí a od jedenácté do sedmadvacáté minuty to byl koncert hostujících Pragováků. Tento časový úsek vyhráli 11:2 a odskočili na rozdíl sedmi branek 7:14. V posledních třech minutách před přestávkou však zvolnili a domácí korigovali na 11:15, což mnohé naznačilo pro II. poločas.

V jeho úvodu Pragováci poněkud zaspali v obraně a hlavně jim zcela “odešla” střelba. Ta se nedařila z rychlých protiútoků, ani z druhé vlny proti postavené obraně. Křídla v postupném útoku jako by nebyla. Výsledkem byla skutečnost, že domácí během devíti minut otočili na 17:16.

Za dalších pět minut to bylo opět 17:18, ale domácí potřebovali za každou cenu získat body potřebné k záchraně, tak došlo na to, že během patnácti minut hráli hosté 3x v oslabení. To první přežili bez úhony a opakovaně dotahovali jednobrankové vedení, takže to bylo sedm minut před koncem 21:20.

Následovala další dvě vyloučení v návaznosti na sebe, a to již hostům proti přesile docházely síly. Domácí odskočili na 24:21. Hosté se pokusili o osobku, ale během posledních dvou minut padly ještě čtyři branky, ovšem tříbrankový rozdíl zůstal ve prospěch domácích – 26:23.

V utkání dvou různých poločasů zvítězil ten potřebnější, ale podle průběhu celého utkání by mu asi nejlépe slušela remíza. Pragováci, byť nastoupili v zatím nejsilnější sestavě jara, nedokázali dotáhnou dobře rozehrané utkání do zisku bodů. Zklamala tentokrát především hra křídel, která se prakticky střelecky vůbec neprosadila, a tak ani skvělý střelecký koncert bratrů Heinlů nevedl k úspěchu. Tato prohra stála Pragováky propad na čtvrtou příčku tabulky.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl, Kysela - M. Heinl 11, O. Heinl 5, R. Hlinka a Mrklas po 3, Hána 1, Dědeček, Sluka, Žák, Meloun a Janeček. Sedmičky: SLA 3(2) – 2(2), vyloučení 2:4. Rozhodčí: Navrátil a Šiška z Prahy.

Hodnocení trenéra Františka Dědečka
Zcela zbytečně jsme ztratili dva body. V průběhu prvního poločasu jsme předváděli velmi dobrou házenou, určitě nejlepší v dosavadním průběhu jarní části soutěže. Ve druhém poločase jsme zopakovali chyby z podzimního vzájemného utkání a Slavii tak usnadnili zisk tolik potřebných bodů. Pro tento výsledek bylo rozhodující, že jsme v obraně postupně nestačili rychlostně na pohyb hráčů soupeře s míčem i bez něho. Nemohu si odpustit poznámku, že k tomu pomohlo i cílené oslabení našeho družstva v poslední desetiminutovce rozhodčími. Do utkání nechtěl nastoupit pro bolesti v lokti O. Heinl. Nakonec byli spolu s bráchou Michalem nejlepšími hráči našeho týmu. Velkou snahu předvedl R. Hlinka, vracející se do sestavy. Ztrátou bodů jsme se propadli až na čtvrtou příčku tabulky a ani s její obhajobou to nebudeme mít lehké. Hned příští utkání nás čeká doma s dalším zachraňujícím se týmem Pardubic, a poté se všemi soupeři, kteří jsou nyní za námi v rozmezí jednoho až tří bodů.