ELP Jablonec – Bělá p. B.
25:19 (15:8)

Pragováci sice nedovolili soupeři odskočit hned na začátku, ale bylo to spíše tím, že ani domácí nezačali zcela v pohodě. Do té se dostali až kolem desáté minuty, kdy vedli 5:3, ale o osm minut později již 10:3 a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. Pragováci po time outu snížili na 11:6, ale i nadále povětšinou pálili „slepými náboji”, a tak domácí vcelku pohodlně dokráčeli k poločasovému vedení 15:8.

V podobném duchu se odvíjela hra i ve své druhé části. Velká snaha hostů po korekci skóre narážela na neproměňování ani těch nejvyloženějších šancí. Bojovnost Pragováků začínala přinášet ovoce až v poslední čtvrthodině, kdy domácí naopak začali „vadnout“.

Nejprve Pragováci snížili na 21:16, byť v té době hráli povětšinou v oslabení a skórovali dokonce i ve dvojnásobném oslabení. Tři minuty před koncem se dostali až na rozdíl tří branek – 22:19. Ve snaze vyrovnat, další akce uspěchali a domácí je zkušeně potrestali, a to dokonce z rychlých protiútoků.

Body z férově hraného utkání tak zůstaly v podstatě zaslouženě zkušenějšímu týmu, který těžil především ze hry A. Stacha, Hrubého a zejména Švece a střeleckých schopností Kubíčka a Knotka.

Pragovákům naopak chyběl ve hře přehled Dědečka a střelecká potence M. Heinla. Zlepšený výkon D. Hlinky a zejména Šatavy a Žáka na zisk bodů tentokrát nestačil.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Kysela – Šatava 6, Žák 5, Mrklas 3, Svoboda 2, Hána, Šmika a Meloun po 1, O. Heinl a Janeček. Sedmičky: BB 4 (1) – ELP 1 (0), vyloučení 1 – 4. Rozhodčí Halíř ze Dvora Králové a Podzimek z Turnova příliš nezazářili a rozdělili svou přízeň týmům v poměru vyloučených a nařízených sedmiček.

Po utkání nebylo trenérovi Dědečkovi příliš do řeči, stejně jako dalším příslušníkům jabloneckého týmu. Přesto se trenér k zápasu vyjádřil. „Výsledek utkání, ni výkon našeho týmu se mi nehodnotí dobře. Předně se nepodařilo organizačně zabezpečit, abychom odjeli v lepším složení. Dnes sice většina hráčů bojovala – zvlášť bych chtěl ocenit obětavost, s jakou do utkání nastoupil přes zdravotní potíže Standa Svoboda,“ říká zklamaný trenér.

„Nebyl to však disciplinovaný týmový výkon. Spíš vynikly individuality, které zahrály nad svůj průměr, a to byli jednoznačně Žák a Šatava. Také o gólmanovi Hlinkovi lze říci, že i přes obdržené branky svůj tým podržel. Ono tentokrát nešlo ani tak o chyby obrany a gólmana, ale o neproměňování střeleckých příležitostí. S devatenácti vstřelenými brankami se totiž v této soutěži nevyhrává, a proto se nechci ani vymlouvat na rozhodčí, kterým se toto, na rozhodování jednoduché, utkání příliš nevyvedlo. Nezbývá mi, než soupeři sportovně pogratulovat k zaslouženému vítězství a věřit, že my tento výpadek napravíme třeba hned za týden, kdy hostíme v severočeském derby Ústí nad Labem,“ dodal trenér jabloneckého týmu.