Ledečská hala je “domovským přístavem” překvapení letošního ročníku II. ligy házenkářů – mužů z Kolína. Viděla přímý souboj o vedení v této soutěži, protože se v ní utkala družstva, hrající dosud bez ztráty bodů.

V průběhu prvního poločasu byli o jednu až dvě branky stále lepší domácí. Bylo tomu tak proto, že hostující tým nehrál dostatečně koncentrovaně v obranné fázi a ještě méně se mu dařilo střelecky. Tato situace trvala do 24. minuty. Ve zbývajících šesti se hosté snažili za každou cenu vyrovnat, ukvapeně stříleli, kupili technické chyby a hosté odskočili až na hrozivý rozdíl sedmi branek 19:12 – o přestávce to bylo “jen” 19:13.

Pragováci si zřejmě o přestávce mnohé vyříkali a do druhého poločasu nastoupil jakoby jiný tým. Soustředěným výkonem především v obraně, které pomohl několika skvělými zákroky Rajdl v brance, vyvedli Jablonečtí domácí poněkud z míry a snížili za sedm minut na 21:17. Za dalších pět minut to však bylo opět o sedm 24:17.

Hra jako na houpačce pokračovala dál diskvalifikací Olta za nesmyslný zákrok na Romana Hlinku. To poněkud otřáslo s domácími a následovala sedmiminutovka pro Jablonecké, ve stylu co minuta to gól. Přitom si domácí, tak říkajíc, ani neškrtli a rázem bylo vyrovnáno na 24:24.

To již běželo posledních deset minut a hosté měli další příležitosti, ale postupně neproměnili své náskoky na brankovišti Žák, Ziebiker a R. Hlinka. Navíc rozhodčí vytáhli dvakrát míč, který již skončil v brance, na volný hod a dvakrát poslali hosty do oslabení. K tomu se přidaly technické chyby Svobody a Dědečka a cestička k vítězství pro domácí byla zametená.

Ti dokázali nabídnuté příležitosti dokonale využít a výrazně zvítězit 30:25. V jejich týmu byl výraznou osobností Kraus, navrátivší se z dlouholetého angažmá v Německu. Ten si, podle trenéra hostí Dědečka, dělal na hřišti co chtěl.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl – M. Heinl a Mrklas po 7, Svoboda 4, Dědeček 3, R. Hlinka, O. Heinl, Žák a Hána po 1, Ziebiker, Šatava a Trejbal. U domácích byli nejlepší Souček 8, Kraus 7 a Olt 5. Sedmičky: KOL 6 (4) – ELP 3 (2), vyloučení 4+D – 5. Rozhodčí Kahoun a Procházka.