Zruč n. S. - ELP Jablonec 22:26 (13:16)

Vlastní utkání začalo prezentací dvou z nejlepších střelců II. ligy, domácího Kovaříka 1:0 a hostujícího M. Heinla 1:1. Ve čtvrté minutě však již vedli hosté 1:3. V desáté minutě domácí vyrovnávali na 4:4, ale následně šli do vedení Pragováci, kterým se paradoxně vždy víc dařilo při hře v oslabení a postupně si získávali jedno, až tříbrankové vedení. To jim vydrželo až do přestávky, když ještě po závěrečném signálu prováděl M. Heinl volný hod, bezmála z půlky hřiště. Prostřelil vše, co mu stálo v cestě a upravoval na příjemných 13:16.

Pro domácí to byl šok, ze kterého se jen těžko vzpamatovávali ještě v nástupu do druhé části hry. Pro Pragováky to byl naopak signál rozhodnout utkání co nejdříve. Začínali opět v pěti, ale získávali poměrně snadno míče přesnou hrou obrany a po skvělých zákrocích gólmana Hlinky. Během deseti minut upravili skóre na 14:20 a skutečně to rozhodlo o výsledku utkání.

Domácím svazovala ruce nervozita a velká snaha zvrátit výsledek. Jejich hlavní údernou sílu Kovaříka pokryli Pragováci tak, že skóroval již jen jednou. Iniciativu na sebe převzali Roub a Böhm, dokázali dokonce korigovat průběžné skóre až na 20:22. Následně však Kysela v brance hostí dvakrát exceloval při sedmičkách domácích a utkání ve velkém stylu dochytal, čehož jeho spoluhráči, zejména M. Heinl, Hána a Novotný využili k opětnému zvýšení náskoku na konečných 22:26.

Jestliže minulý týden jásali Libčičtí borci nad ziskem bodu ve Zruči, tak tentokrát byla oprávněná radost na straně Pragováků za zisk bodů dvou. Vítězství je stále drží v boji o příčky nejvyšší. Do konce soutěže však chybějí ještě tři kola a Pragováky čekají velice silní soupeři. Po velikonoční přestávce přivítají 26. dubna v přímém souboji o vedení v tabulce zkušený tým SK Praha 4, poté jedou do ambiciózní Mladé Boleslavi a soutěž ukončí s posledním Žatcem doma 10. května.

„Zruč je sice nováčkem, ale velice zdatným, s řadou zkušených hráčů a především dvěma excelentními střelci Roubem a Kovaříkem, který zároveň velice úspěšně hraje také I. ligu za Nové Veselí. My jsme přesto jeli k utkání s cílem zvítězit. Musím konstatovat, že hráči pro to doslova udělali vše, i když jsme tradičně vyrobily několik technických chyb v útočné fázi, které nás stáli daleko výraznější vedení již v prvním poločase.

Skvěle nám zachytali oba gólmani, žel když ostatní hráči viděli, jak se daří našim renomovaným střelcům, tak se za ně poněkud alibisticky schovávali v útočné fázi," konstatoval trenér Dědeček.

Sestava a branky ELP: Hlinka a Kysela - M. Heinl 11, Hána a Novotný po 6, Hrubeš 2, Svoboda 1, Albani, Šatava, Meloun, Patočka, Preisler. Sedmičky: 5 (3) - 1 (1), vyloučení: 0 - 4. Rozhodčí: Vlk a Semerád.