První branka padla až ve čtvrté minutě a do té doby stačili domácí doslova “zazdít” tři své rychlé protiútoky. Přesto vedli 2:0, ale hosté rychle vyrovnali a poté dlouhé minuty se oba týmy přetahovaly o vedení. Těsně po polovině I. poločasu hosté odskočili o dvě branky – 6:8. Pragovákům potom dalo hodně práce, než vyrovnali. Stalo se tak po oddechovém čase ve 22. minutě – 9:9.

Hosté znervózněli, začali diskutovat s rozhodčími. Ti neváhali a v rozmezí jedné minuty je poslali do trojnásobného oslabení. V následném oslabení nebylo pro domácí problémem definitivně převzít otěže utkání do svých rukou. Hosté tak doplatili na svoji nedisciplinovanost a již o přestávce prohrávali 15:10.
Se stejným scénářem se vyvíjel i druhý poločas, hosté dlouho udržovali pětibrankový odstup. Také jim k tomu pomohlo, že v určitém časovém úseku šli domácí do třech hráčů v poli. I ve třech však úspěšně bránili a dokonce i skórovali. To již hráli v pohodě a hostům ve druhé polovině II. poločasu začaly docházet síly. Pouze naráželi do kompaktní obrany domácího týmu, který získaných míčů využíval k rychlým protiútokům.

Jablonečtí házenkáři si tak vedle zaslouženě získaných bodů řádně vylepšili i skóre. Stalo se tak díky bojovnému kolektivnímu výkonu. V jabloneckém týmu vynikli především střelci, ke kterým se tentokrát připsali i navrátilci – Svoboda a Rybák. Naopak gólmani již podruhé poněkud zaostali za skvělými výkony z úvodních kol soutěže. U hostů byl nejlepší brankář Biskup, v poli Sýkora a Kopta.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl – M. Heinl a Mrklas po 7, R. Hlinka 5, Svoboda 4, Dědeček 3, O. Heinl 2, Rybák, Žák a Meloun po 1, Trejbal, Ziebiker a Sluka. Sedmičky: ELP 2(2) – UL 5(3), vyloučení 7 – 4. Rozhodčí: Krafka a Měšťánek z Plzně.