Naproti tomu v domácím týmu chyběl nejlepší hráč z minulého týdne Šatava a nemocný Kubal. Velkým přínosem ovšem byla přítomnost Dědečka mladšího a zejména střelce Michala Heinla.

Vstup do utkání měli lepší Pragováci, když po sedmi minutách vedli 4:3. Za další tři minuty již prohrávali 4:5, aby v sedmnácté vedli 10:6. V té době zahráli domácí opravdu velmi dobře, gólmanem Hlinkou počínaje, přes skvělou obranu, až po zlepšenou útočnou činnost. Byla to také jediná fáze utkání, kdy měl navrch některý z týmů, který hrál v oslabení.

Pragováci dokonce zvyšovali své vedení, když hráli ve dvojnásobném oslabení. Za další vyloučení se pak většinou na obou stranách tvrdě platilo. Hosté tak nejprve snížili na 10:9 a v samotném závěru prvního poločasu otočili na 13:15. Michal Heinl naštěstí ještě do přestávky korigoval na rozdíl jediné branky – skóre bylo 14:15.

Ve druhé části utkání si oba týmy hrábly až na samé dno fyzických i psychických sil. Střelcům se již tolik nedařilo, přesto se domácím podařilo po osmi minutách vyrovnat a pak šli dokonce do vedení 19:18. V polovině druhého poločasu odskočili dokonce na 22:19. To naposled skóroval Mrklas.

V dalším průběhu se uchýlil k obávaným parádičkám a ze hřiště se jaksi vytratil. Tři neúspěšné střelecké pokusy znamenaly kontr od hostů a vyrovnání na 22:22, když zejména využili dvojnásobného vyloučení Sluky.

Do konce chybělo deset minut a drama vrcholilo. Pragováci hráli aktivněji a stále o jednu až dvě branky byli vpředu. Podobným způsobem jako soupeř, využili také Pragováci dvojnásobného vyloučení Kabáta.

V posledních pěti minutách již na hřišti nebyla, po třetím vyloučení a následné diskvalifikaci, opora obrany domácích Sluka, navíc byl ošetřován Michal Heinl. V divoké přestřelce v poslední pětiminutovce padlo ještě šest branek na obou stranách, z toho čtyři v posledních dvou minutách.

Trenér Dědeček v závěru nasadil své dva trumfy Žáka a Šmiku, a ti se mu odvděčili posledními dvěma brankami, které korunovaly snahu Pragováků o zisk nesmírně cenných dvou bodíků.

Domácí trenér František Dědeček po utkání pochválil svůj tým především za bojovnost. „Domnívám se, že na závěr domácí sezóny měli naši příznivci možnost vidět nejkvalitnějšího soupeře a dramatické utkání s dobrým koncem pro nás. Pro toto utkání platilo to, co se říká třeba o bundeslize, že ta správná házená se hraje a rozhoduje až v posledních deseti minutách. Nám se v pravý čas vrátil po zranění Míša Heinl, podařil se tah s nasazením Novotného, a pro sebedůvěru a herní projev celého týmu byla důležitá přítomnost Dědečka mladšího. Jestliže jsem v předchozích utkáních nebyl spokojen s výkonem gólmanů, tak tentokrát musím pochválit Davida Hlinku, který jednoznačně náš tým podržel. Těžké utkání jsme odehráli, stejně jako soupeř, s menším počtem hráčů. Nám však v rozhodujících momentech zahráli téměř bezchybně ti z lavičky. Musím všem poděkovat za jejich přístup a zisk skutečně zlatých bodů, které jsme nesmírně potřebovali,“ zhodnotil utkání trenér Dědeček.

ELP Jablonec – Ústí n. L.
27:26 (14:15)
Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rybák – M. Heinl 12, Mrklas 4, Novotný 3, Dědeček a Žák po 2, Hána, Sluka, Šmika a Svoboda po 1, O. Heinl, Meloun a Trejbal.
Sedmičky: ELP 6 (3) – UL 5 (4), vyloučení 8 – 6. Rozhodčí: Fogl a Menšík z Liberce.