ELP Jablonec n. N. - SK Praha 4 19 : 28 (7:14)

Do jarní částí druhé ligy házené Jablonečtí nevkročili radostně. Oba soupeři začali utkání se vzájemným respektem a první čtvrt hodinu se hrála zcela vyrovnaná házená za stavu 5:6. Následovalo však sedm minut, během kterých hosté zabrali naplno a než se Pragováci stačili rozkoukat, tak prohrávali 5:12. První se vzpamatoval Patrik Trejbal a skóroval způsobem jemu vlastním. Při dalším vyloženém pokusu stejného hráče byl v rychlém protiútoku, nevybíravým způsobem sražen soupeřem. A k překvapení všech, místo aby rozhodčí Halíř tasil „červenou", tak Trejbalovi pískl prorážení. Žel byla to poslední akce tohoto mladíka v utkání a velké oslabení domácí palebné síly. První poločas dohrávali domácí v útlumu a skóre o přestávce 7:14 bylo až příliš kruté s ohledem na celkový průběh utkání.

Byli jako vyměnění

Prvních deset minut druhého poločasu byla hra opět opticky vyrovnaná, ale hosté navýšili svoje vedení až na deset branek. Po oddechovém čase domácí vlétli na hrací plochu jako vyměnění. Zpřesnili hru v obraně a dík získaným míčům mohli zakládat rychlé protiútoky, které ovšem jenom z části úspěšně proměňovali. Přesto dokázali během dvanácti minut snížit na rozdíl čtyř branek.

Přivezli si posily

A hosté museli vypustit zpět na hrací plochu své odpočívající veterány. Nakonec o výrazném vítězství hostů museli rozhodnou severomoravští střelci Vyjídák ze Zubří, Friedel z Polanky, spolu s oběma Faráři, Půtou a Halčařem. Poslední dvě minuty již domácí rezignovali a dostali ještě tři góly navrch do šatny, když nedokázali při svých příležitostech překonat vynikajícího gólmana Kundrata.

Pražáci tak vrátili jablonecké borce do reality. Je však třeba si uvědomit, že v této sestavě hráli Pragováci po prvé, po víc jak půl roce. Ještě ale není třeba panikařit.

Jak však trenér Dědeček trefně poznamenal: „Bez tréninku to asi nepůjde!" Vyjádřil také přesvědčení, že snad bude platit ono otřepané „třikrát a dost". Tentokrát v souvislosti s návštěvou některého z jabloneckých hráčů v nemocnici, ve třech po sobě jdoucích utkáních s tímto soupeřem!

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kysela M. Heinl a Hána po 6, P. Trejbal 3, Janeček 2, Žák a Albani po 1, Nordey, Novotný, Meloun, Patočka a Preisler. Sedmičky: JN 1(1) PHA 2(2), vyloučení 2 1. Rozhodčí: Halíř, Podzimek.

ELP Jablonec n.N. - HC Náchod 26 : 27 (12:15)

Předzápas II. ligy starších dorostenců měl divný, pro mnohé až nepochopitelný průběh. Domácí začali s gólmanem Frýdou na lavičce a jeho náhradník Lízner, ač se snažil, co mohl, tak jej nahradit nedokázal. Hráči v poli to stačili nějaký čas hasit. Ale když ani jim se příliš střelecky nevedlo, tak to zase pro změnu nestačil hasit gólman Frýda a v podstatě darovali hostům vedení, jako na podnosu. Náskok hostí o tři branky o přestávce, to v Jablonci již dlouho nebylo.

Špička se vzdaluje

Domácí po přestávce poprvé otočili ve dvanácté minutě na 22:21. Podruhé a naposled Pragováci vedli devět minut před koncem 25:24. Závěrečnou, necelou desetiminutovku, prohráli 1:3 a celé utkání poněkud překvapivě 26:27. Mladým Pragovákům se tak vzdaluje špička tabulky

Sestava a branky ELP: Frýda, Lízner P. Trejbal 9, D. Trejbal 4, Pelinka a Šefl po 3, Hartig a Preisler po 2, Hušek a Radosta po 1, Svoboda a Linka. Sedmičky: JN 1(1) NA 4(3), vyloučení 4 0.