Poprvé v historii jablonecké házené se na palubovce MSH představil nejslavnější házenkářský klub všech dob v ČR a současný lídr tabulky extraligy. V zápase třetího kola domácí ELP Jablonec n. N. sice Dukle Praha podlehla 26:35 (11:17), i tak si po utkání vysloužila bouřlivé ovace.

Pražská Dukla přijela skutečně v reprezentativním složení. Není proto divu, že domácí začali poněkud „roztřeseně” a po deseti minutách to vypadalo “na ručník”.

Jediným světlým momentem prvních deseti minut ze strany domácích byly dva skvělé zákroky gólmana Hlinky, který chytil sedmičku Kastnerovi a vzápětí zlikvidoval i jeho náskok po zisku odraženého míče.

Stačily však dvě vydařené střely Michala Heinla a bylo po nervozitě. V devatenácté minutě to již bylo přijatelných 6:10 a tři minuty před přestávkou 11:15. Následovalo však problematické vyloučení Melouna a ještě k tomu sedmička, a tak do přestávky hosté opět zvýšili na 11:17.

Ve druhém poločase se hrála zcela vyrovnaná partie. Domácí hodně vylepšili obrannou činnost a zdařilo se jim proměnit i několik trháků i vtipných kombinačních akcí. Až do dvacáté minuty to bylo stále jen o pět branek ve prospěch Dukly – 22:27, a to bylo fantastické z pohledu Pragováků.

Pro zajímavost – čtyřicetiminutový úsek od desáté do padesáté minuty dokonce vyhráli 22:19. Teprve v poslední desetiminutovce jim začal, tak říkajíc, docházet kyslík a přišel čas rychlonohých křídel soupeře Kotrče a Kastnera, kteří za posledních deset minut vstřelili spolu 7 branek. Konečný výsledek tak odpovídá výsledkům extraligových utkání Dukly s týmy z dolní poloviny tabulky.

Diváci, zásluhou obou týmů, viděli atraktivní házenou na hony vzdálenou urputným bojům v ligových soutěžích. Také po zásluze oba týmy odměnili dlouhotrvajícím potleskem a mnozí z nich si pochvalovali, jaká skvělá propagace házené to byla!

Naproti tomu vedení i hráči pražského týmu ocenili férový přístup obecenstva a jen si posteskli: “Kdyby tak stejné fanoušky měli v hale na Podvinném mlýně”, kde hrají svá extraligová utkání.

Domácí trenér se na utkání vybavil dřevěným vojenským kufrem z I. světové války. Jen neodkryl proč, zda na pořádný příděl nebo zda se nechá ihned po utkání naverbovat k vojsku.

Nakonec nedošlo ani na jednu z alternativ a on zcela netradičně po prohraném utkání vyzařoval spokojenost: “Splnil se mi sen, měl jsem možnost vést svůj tým proti vítězům PMEZ a momentálně nejlepšímu týmu ČR. Se soupeřem zvučného jména jsme dokázali sehrát vydařené utkání. Bylo evidentní, že se divákům líbilo. Já jim na oplátku skládám poklonu, jak vytrvale nás dokázali podporovat, a to i v okamžicích, kdy se nám dařilo méně. Naše hráče musím téměř bezezbytku všechny pochválit za přístup k utkání. Jen bych si přál, aby to bylo tak i ve všech mistrovských utkáních. Tam občas vídám určité rezervy. Soupeři samozřejmě gratuluji k postupu a děkuji za to, jaký připravil našim divákům krásný sportovní zážitek."

Sestavy a branky: ELP: D. Hlinka, Rajdl – M. Heinl 9, R. Hlinka 7, Svoboda 3, O. Heinl a Mrklas po 2, Dědeček, Sluka a Šatava po 1, Ziebiker, Žák, Meloun a Trejbal.
Dukla: Rangl, Petržala – Kastner 9, M. Kotrč 8, Landa 5, Mráz 4, Horák a Piskač po 3, Polášek 2. Lepieš 1, Rams a Lehocký.
Sedmičky: ELP 2 (1) – DU 4 (3), vyloučení 2 – 1. Rozhodčí: Fogl a Menšík z Liberce.