Ochozy byly nabité diváky, rodiče fandili, závodnice sledovaly choreografie konkurenčních oddílů. Děvčata cvičila s náčiním i bez.

KAŽDÝ JE ORIGINÁLEM

Jejich gymnastické dresy byly přehlídkou nádhery, nápadů a především šikovnosti těch, kteří je vytvořili. Jak to v gymnastice chodí, každý je jiný a každý je originálem. A jak potvrdili rodiče závodnic, kteří obhlíželi nabídku u pultů, cena takového dresu jde do několika tisíců.

BYLI V PLNÉM OBSAZENÍ

S účastní byla spokojená také hlavní organizátorka Heidemarie Polívková z domácího oddílu moderní gymnastiky TJ Bižuterie Jablonec. V loňském roce se totiž termíny několika gymnastických akcí překrývaly a do Jablonce přijelo méně závodnic.

Tentokrát tomu bylo právě naopak. „Letos máme vysokou účast. A jako domácí jsme také v plném obsazení," uvedla ke gymnastickému klání pořadatelka Heidemarie Polívková.

Nejprve nastoupily jednotlivkyně a jedna kategorie nejmenších v disciplíně společných skladeb. Pak následovaly v programu společné skladby a choreografie dvojic a trojic. Svůj pořádající oddíl a město Jablonec reprezentovalo šest děvčat, závodnice Kristýna Markalousová, Veronika Urbánková, Anna Richterová, Martina Hovorková, Miroslava Šípošová a Daniela Polívková.

PŘIJELI I ZE ZAHRANIČÍ

Účastnice se do Jablonce vypravily téměř z celé republiky, přijely z Prahy, Plzně, Karlových Varů, Brna a nechyběly ani gymnastky ze Slovenska.

Nejlepší gymnastky si odnesly medaile a drobné dárky. Jablonecké na stupních vítězů nechyběly. Heidemarie Polívková poděkovala sponzorům, bez kterých by se i letošní ročník Jabloneckého poháru nemohl uskutečnit. A opět k nim patřilo i Město Jablonec.