Na startu se objeví téměř tisíc atletických nadějí z celé České republiky. Nepůjde jen o mistrovské tituly, ale také o splnění limitů pro mistrovství světa dorostu, které se uskuteční od 10. do 14. července v Doněcku. Poslední šancí ke splnění limitů bude právě na tomto mistrovství. Konečná nominace bude zveřejněna hned po skončení mistrovství. V kategorii mají zatím splněn limit čtyři dorostenci.

Největším kandidátem na medaili je výškař Petr Pícha z TJ Českých Budějovic, který je svým výkonem 216 cm na čtvrtém místě ve světových tabulkách. Svou formu potvrdil také na mistrovství dospělých, kde vybojoval stříbrnou medaili. Mezi dorostenkami má stejné umistění v průběžných tabulkách Zdeňka Seidlová z AK Hodonín v běhu na 400m překážek. V této kategorii má splněn limit dalších osm atletek.

V juniorských kategoriích proběhne ve dnech 18. až 21. července mistrovství Evropy v Rieti. Limity splnilo zatím devět juniorek, největší nadějí je Anežka Drahotová v chůzi na 10 km, z juniorů má limit splněno devět atletů. Největším želízkem je sprinter Zdeněk Stromšík ze Slávie Uherského Hradiště, který dokázal o víkendu zvítězit mezi dospělými v běhu na 100m v novém juniorském rekordu 10,32. Toho však v Jablonci neuvidíme, protože bude hájit barvy České republiky v Dublinu na ME družstev. V této disciplině však uvidíme bronzového medailistu z mistrovství ČR Marka Bakalára z TEPO Kladna a vítěze skoku dalekého Jiřího Svobodu Z Dukly Praha. Nominace na toto mistrovství bude uzavřena 7. července.

Autor: Dušan Molitoris