Svoji účast na mítinku EA Indoor Permit potvrdil v pátek také nejlepší český koulař Tomáš Staněk.

Koule bude vrchol

Jeho největší konkurencí bude na jablonecké Střelnici dvojnásobný olympijský vítěz ve vrhu koulí Tomasz Majewski a také juniorský mistr světa a Evropy a evropský juniorský rekordman Konrad Bukowiecki, oba z Polska.

Do Jablonce se rozhodl přijet také nejúspěšnější koulař, vítěz světových mítinků v hale, Kanaďan Kim Nedow, jehož výkon v současné době je 21,33 metrů. A tím seznam světových atletických jmen ještě zdaleka nekončí.

Top je i skok o tyči

Další ostře sledovanou disciplínou bude vedle vrhu koulí také skok o tyči. A atletičtí fanoušci se mohou těšit na dalšího šampiona z loňského halového ME. Přijede totiž Francouz, tyčkařský světový rekordman, Renaud Lavillenie. Účast přislíbila ovšem i vítězka běhu na 60 m překážek z loňského halového ME, Alina Talajová. A pro ni byl loňský rok velmi úspěšný.

Poběží pod osm?

Krátce předtím, než se Běloruska stala v O2 Areně šampionkou, se dozvěděla, že jí po dopingu přemožitelky Yanitové z Turecka připadnou ještě další dva tituly, a to z předešlého HME v Göteborgu a také ME v Helsinkách 2012. V aktuální sezóně Talajová zaběhla už dvakrát 7,97. A tak by se poprvé od roku 1987 mohlo v Jablonci běžet pod osm vteřin.

A kdy zajít do haly?

Atletický mítink přivítá nejlepší závodníky Evropy a světa. Bude konat 5. března v atletické hale na Střelnici. „V návaznosti na úspěšné halové mistrovství Evropy, které se také konalo v Jablonci, jsme byli vybraní jako pořadatelé této jedinečné atletické akce," uvedl ředitel závodu Dušan Molitoris. Je to jediný mítink, ve kterém bude k vidění více disciplín.