Na palubovkách dvou tělocvičen dvakrát denně po dvou a půl hodinách účastníci pozorně naslouchali a pilně procvičovali cvičení, které pro ně připravovalo celkem jedenáct trenérů.

A ne ledajakých. Již tradiční je účast exreprezentanta Petra Tremla, nyní trenéra v USK Praha, který spolu se svým bratrem Radkem, trenérem Vyšehradu, jsou „šéfové“ programového naplnění tábora.

Aktivním přístupem přispěli i bývalí reprezentanti České republiky Pavel Bečka i Ivo Lukš, regionální trenéry zastupoval již po několikáté zkušený liberecký trenér Pavel Richtr.

„Kempu se vždy účastní děti od desíti do osmnácti let, kterým se u nás zřejmě líbí, protože se většina z nich i několikrát vrací. Letos zde byla téměř šedesátka basketbalistů z Prahy, ostatní z Liberce, Tanvaldu, Smržovky a tucet mladších žákyň z jablonecké Bižuterie, které v září čeká kvalifikace o žákovskou ligu,“ kádrově vyhodnotil účastníky Vladimír Vyhnálek, duše celé akce z basketbalového oddílu Seby.

Denní program byl každý večer zakončen basketbalovými zápasy kombinovaných týmů, kde si mladí basketbalisté a basketbalistky v praxi prověřili, co se přes den naučili.

„Letošní kemp jsme měli opět měsíc předem vyprodán, a tak vzhlížíme s nadějí do příštího roku, že bude kemp opět úspěšný jako letos,“ doplnil Vyhnálek.

Chválou nešetřila ani kapitánka nadějného jabloneckého týmu Bižuterie Bára Čmejrková: „Kromě jedné jsme zde byly všechny poprvé a velmi se nám tu líbilo. Ve své kategorii jsme vyhrály i několik soutěží, takže spokojenost.“

Lze jen litovat, že v našem regionu se o výchovu basketbalové mládeže stará desítky let jen basketbalový oddíl Bižuterie, a to většinou jen v dívčích složkách.