Mšenský přespolní běh, 43. ročník

Ski klub Jablonec pořádá tradiční závod – 43. ročník Mšenského přespolního běhu. Akce se koná v sobotu 6. října a start první kategorie je v 9 hodin, ženy vyrazí na trať v 10.30 hodin muži v 10.45 hodin. Závod je zařazen do poháru Krajského svazu lyžařů Libereckého kraje skupiny A. Závod je vypsán pro všechny věkové kategorie.
„Nejmladší předžáci ročník 2002 a ml. poběží 200 m, se vzrůstajícím věkem se vzdálenosti stupňují, ženy poběží 3,5 km, muži 7,5 km,“ sděluje předseda KSL úseku běhů Jiří Bartoš. Závod se koná v lyžařském areálu v jabloneckých Břízkách, prezentace žactva je od 8 hodin, dorostu a dospělých od 9 hodin.

Huť – Bratříkov – Huť. 35. ročník

Druhou největší tradici z víkendových závodů má kros mezi dvěma obcemi okresu, který vede z Huti do Bratříkova a zpět. Závod, který pořádá TJ Sokol Huť ve spolupráci s obecním úřadem Pěnčín a místním sborem hasičů, je zároveň Memoriálem Zdeňka Boudy.
Výsledky žactva 1. – 8. tříd jsou započítávány do Běžce Českého ráje. Závod, který startuje na travnatém hřišti pod poštou v Huti, zahájí společný nástup startujících v 9.10 hodin. Také tento závod je vypsán pro všechny věkové kategorie. Ti nejmenší vyrazí na trať v 9.20 hodin. Hlavní závod mužů na 10 km bude odstartován v 11 hodin, mílaři a ženy (5 km) vyrazí na svůj závod v 10.30 hodin. Prvenství z loňského ročníku budou obhajovat Pavlišta (Sn. Liberec, 10 km), David Nerud (TJ Liaz, 5 km) a čtyřnásobná vítězka (1999, 2004 – 2006) Helena Erbenová (SKP Jablonex).

Bedřichovský krpál, 6. ročník

Běh do vrchu na Bedřichově se koná již pošesté a jeho pořadatelem je Ski klub Janov – Bedřichov. Trať je vedena na svahu sjezdovky Malinovka a pro účastníky je připravena v délce od 100 do 500 m. Start první kategorie je v 10 hodin, závod je zařazen do poháru Krajského svazu lyžařů Libereckého kraje skupiny B. Prezentace závodníků je od 9 do 10 hodin v místě konání závodu.