Proti Nuslím vyšla jen nedělní odveta

Jablonec n. N., Praha - Dvojzápas s pražským soupeřem vyšel pouze napůl. Venku hráčky Bižuterie prohrály, doma ovšem o tři body zvítězily.

16.12.2015

Barbora Čmejrková (čelem) nastřílela celkem 11 bodů. Foto: Deník

Dvě zcela odlišná utkání odehrály prvoligové ženy Bižuterie Jablonec proti soupeřkám ze Sokola Nusle. Díky nedělní výhře jim v současné chvíli patří desáté místo.

Sokol Nusle - Bižuterie 88:63 (32:11, 46:28, 66:48)

Sobotní zápas v Praze se soupeřem, na kterého se jabloneckým hráčkám dlouhodobě nedaří, začal přímo katastrofálně. Bojácná a nepřesná hra v útoku, v podstatě neexistující obrana znamenala ve 4. minutě vedení domácích 15:0. Do konce 1. čtvrtiny nastalo z jablonecké strany mírné zlepšení, přesto více než dvacetibodový náskok Nuslí byl hrozivý.

Ve 2. čtvrtině naštěstí vnesla nová posila Tereza Motyčáková do hry Jablonce svojí rychlostí a agresivitou patřičnou energii a výsledkem bylo snížení náskoku domácích do poločasu na 18 bodový rozdíl. Ve zlepšeném výkonu pokračovala Bižuterie i ve 3. části hry. Náskok domácího týmu nenarůstal, ale pražské basketbalistky pouze udržovaly odstup 18 bodů.

„Nejlepší výkon podaly jablonecké hráčky v rozmezí 1. 5. minuty závěrečné čtvrtiny. Výbornou agresivní obranou nedovolily domácím zakončovat a samy proměňovaly rychlé protiútoky," řekl asistent trenéra Stanislav Císař. Výsledkem bylo snížení na pouhých 10 bodů. Bohužel v závěru se Bižuterie vrátila k výkonu z počátku zápasu a místo dramatického závěru Nusle vyhrály 88:63.

Sestava a body: Motyčáková 17, Kučerová 11, Klokočníková 10, Matulková 7, Čmejrková 5, Jaceňková 4, Bastlová 3, T. a K. Ješkeovy, Kalinová po 2, P. Hujerová.

Bižuterie - Sokol Nusle 66:63 (13:18, 35:30, 46:44)

Do nedělní odvety v domácím prostředí posílila tým Bižuterie pivotka Hana Vacková a z Trutnova přijela také hostující Michaela Vondráčková. „Začátek zápasu se odehrával podle zcela jiných not než tomu bylo v sobotu," upřesnil Císař. Bižuterie těsně bránila a útok úspěšně dirigovala zmiňovaní Vondráčková. V 5. minutě tým domácích vedl 9:4. Bohužel po prostřídání domácí polevili v obraně a v útoku chyběl větší pohyb. Tým Nuslí tak do konce 1. čtvrtiny otočil stav zápasu na svou stranu 13:18.

První pauza hráčkám prospěla a ve 2. čtvrtině se Bižuterie vrátila k výkonu z počátku zápasu. To se samozřejmě projevilo i na skóre. Tereza Matulková současně s klaksonem upravovala na 35:30 a domácí hráčky byly opět na koni. Ve 3. čtvrtině se i díky nepatrnému rozdílu ve skóre na palubovce dost přitvrdilo. Dominovaly agresivní obrany na obou stranách hřiště a body přibývaly opravdu jen velmi pozvolna.

Do závěrečné čtvrtiny šla Bižuterie s dvoubodovým náskokem a schylovalo se k dramatickému závěru. Když čtyři minuty před koncem proměnila Alena Klokočníková na 57:49, zdálo se být rozhodnuto. Několik nedorozumění ale znamenalo snížení a 90 sekund před koncem se náskok ztenčil na pouhé dva body.

Nusle ovšem v závěru doplácely na velké množství faulů a následné trestné hody. Nejprve měly domácí hráčky Hanka Vacková i Míša Vondráčkové klidné nervy a přesnou ruku a 4 proměněnými šestkami navýšili vedení na 66:60. Pak hostující hráčky trojkou snížily na 66:63 a navíc domácí hráčky neproměnily 4 šestky v řadě. V dramatickém závěru si ale již Bižuterie zasloužené a cenné vítězství nenechala vzít.

Sestava a body: Klokočníková 19, Matulková 15, Vondráčková 10, Čmejrková 6, Vacková 5, Kučerová 4, K. Ješkeová 3, Jaceňková a T. Ješkeová 2, P. Hujerová, Kalinová a Bastlová.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.