V pátek se v úvodním kole I. ligy představí na palubovce městské sportovní haly muži volejbalového oddílu TJ Bižuterie v utkání s VSK Staré Město. Další utkání v sobotu má podstatnou změnu v místě konání, které se bude hrát ve sportovní hale v Podhorské ulici a soupeřem jabloneckých volejbalistů bude Tatran Poštorná.

Muži Bižuterie jsou řadu let tradičním účastníkem druhé nejvyšší volejbalové soutěže v Česku a po ligovém fotbale, patří volejbalisté kvalitou soutěže na druhé místo v okrese. V loňském soutěžním ročníku měli velmi dobrou první polovinu, když se pohybovali průběžně mezi 6. a 8. místem, které zajišťuje play off, ale ke konci se propadli do poslední čtyřky bojující o sestup. Zde suverénně první ligu pro Jablonec zachránili.

Letošní ročník má tři nováčky SK Praha Prosek, Spartak Vrchlabí a juniory ČR a lichý počet účastníků celkem třináct. Takřka totožný kádr bude hájit barvy jablonecké Bižuterie. „Tým tvoří Střižík, Horčička, Procházka, P. a M. Šénové, Vlček, Peníška, Válek, navrátilec Burian a hostující Vodvárka či Jůna. „Snad nechají zahrát i mě,“ řekl s nadsázkou kapitán Bižuterie Petr Vytiska.

Jablonečané dlouhá léta spolupracují s libereckou Duklou, a tak není vyloučeno, že některý z hráčů Bižuterii posílí na tzv. střídavý start.

Místem mistrovských zápasů bude městská sportovní hala kurt č. 4 s výjimkou zmíněného zápasu s Poštornou tuto sobotu a stejně i v sobotu 7. 11. s pražským Prosekem. Hracími dny jsou pátek a sobota. Páteční zápas se Starým Městem začíná v 19 hodin v městské hale a sobotní v Podhorské ul. od 18 hodin s Poštornou.

Podzimní los Bižuterie

26. 10. Bižuterie – Staré Město
27. 10. Bižuterie – Poštorná
2. 10. České Budějovice – Bižuterie
3. 10. Volejbal Brno B - Bižuterie
9. 10. Bižuterie – Spartak Vrchlabí
23. 10. Bižuterie – Odolena Voda
24. 10. Bižuterie – Veros Chomutov
6. 11. Bižuterie – Sokol Dobřichovice
7. 11. Bižuterie – SK Prosek - Praha
20. 11. ČZU Praha B – Bižuterie
21. 11. MFF Praha – Bižuterie