Úspěšné republikové mistrovství popsal trenér rádelských fighterů Alois Škeřík.

Náš klub vypravil doposud nejpočetnější výpravu, a to 8 závodníků do lowkicku a bratry Záděrovy do lightcontactu. Mladší z bratrů Patrik potvrdil skvělou formu a na konec sezony si vybojoval dva tituly mistra ČR ve váze do 37 kg, kde porazil Hulka, Kapra před limitem naskočeným kopem z otočky a ve finále Suchého. Ve váze do 42 kg měl volný los do semifinále, kam k němu postoupil letošní mistr ČR v boxu Ladislav Grundza. Výhrou na body si Patrik zařídil druhé finále a páté utkání v jeden den rovněž vyhrál nad mosteckým Blažkem. Petr Záděra startoval ve váze do 57 kg v kategorii starší žáci, přes Dlouhého a Růžičku se dostal do finále a tam těsně na body nestačil na kladenského Najmona a přivezl tedy stříbro. Startoval i v kategorii juniorů, kde jsou kluci o tři roky starší, aby získával zkušenosti. Staršího soupeře se nezalekl a vlétl do něho na sto procent. Přepálil začátek a ke konci utkání odpadl fyzicky, přesto jsem přesvědčen, že Pelikán nemohl bodový náskok v závěru dohnat. Rozhodčí to však viděli jinak a Petrovu cestu turnajem zakončili.

V lowkicku startoval šestatřicetiletý Karel Kousal, který ukázal srdíčko, že i v takovém věku se dá trénovat a bojovat na nejvyšší úrovni. Na svého soupeře Machalu z Kbc Příbram však bodově nestačil, nicméně se za svůj výkon nemusí stydět a naopak ukázal mladým, jak se má bojovat. Ve váze do 71 kg získal titul mistra ČR Jan Fendrich, který postoupil přes Slavětinského z Varnsdorfu, když rozhodčí zastavil boj v prvním kole. Do finále k Honzovi postoupil další náš boxer Ondřej Trávníček, který finálový boj vzdal ve prospěch dvojnásobného mistra světa Fendricha. Oba dva šli boxovat i váhu do 75 kg s dalším členem Ironu Martinem Vejvodou. V této váze startovalo 20 borců a slibovalo to vítězi čtyři utkání v jeden den. Martin Vejvoda postoupil mezi osm nejlepších přes Kaisera na body, Ondra Trávníček Noska RSC ve druhém kole a Jan Fendrich přes Plíška RSC v prvním kole. Ve čtvrtfinále prohrál Martin Vejvoda z Malachem z Liberce a Trávníček nestačil na Kutače. Jediný, kdo se dostal přes brány čtvrtfinále byl Fendrich, který porazil Láce KO na spodek. V semifinále porazil Kutače na body a čekal ho finálový galavečer. Pro Honzu to byl pátý zápas v ten den a únava už byla hodně znát, v prvním kole zaspal hák do zátylku a měl velké problémy ho ustát. Poté se ocitl ještě dvakrát na zemi a nevypadalo to vůbec dobře. Honza poslechl všechny mé rady a zkušeně první kolo ustál. V druhém a třetím kole už nabral vzdálenost a soupeře těsně vybodoval. Je to hodně ceněný titul vydřený ve velké konkurenci a to ještě startoval se stehy na víčku, které se mu roztrhlo ve čtvrtek na tréninku.

Další zlato do sbírky si připsala reprezentantka Martina Müllerová, která dává v současné době přednost učení na státnice. Přesto jela bojovat a v semifinále rozkopala stehno Kulhánkové z Ústí nad Labem. Finálový souboj proti Motlíčkové ze Spartaku Žebrák byl v rámci galavečera. Holky si nedaly nic zadarmo a o vítězství se válčilo až do poslední vteřiny. Těsně na body zvítězila Martina, ale mladá soupeřka nám pěkně zatopila.

V lowkicku startovala i juniorka Alena Paldusová, po roční zdravotní pauze se předvedla ve slušné formě a to je její disciplína klasický box. Ve čtvrtfinále smetla v prvním kole Lambeinovou a v semifinále nestačila na mistryni světa Martínovou těsně na body. V boji o bronz jí vzdala Tomanová.

Poslední zlatou nečekaně vyválčil střelec Pavel Ševčík. Měl volný los do semifinále, kam k němu postoupil o hlavu větší Trávníček. To našemu boxerovi vyhovuje a hned po několika vteřinách poslal soupeře na zem. Ten se na „šest“ zvedl a pokračoval, po dalším trefeném úderu na hlavu už zůstal ležet a Pavel si výhrou KO v prvním kole zařídil finálový galavečer. V něm předvedl s plzeňským profesionálním borcem Tůmou nejhezčí zápas večera. Zápas plný tvrdých výměn a zvratů a v očekávání tvrdého KO na obě strany. Nakonec zápas za velkého aplausu publika vyhrál Pavel Ševčík.

Poslední člen klubu Petr Kareš nastoupil ve váze do 91 kg. Jako reprezentant ČR měl jediný volný los do semifinále, kde se utkal s Vojíkem. Toho kombinacemi zdvojených kopů přebodoval u všech rozhodčích. Finále šel proti jabloneckému profesionálnímu MMA zápasníkovi Tomáši Penzovi, ten předešlá dvě utkání vyhrál KO. Zápas byl tvrdý a ve vysokém tempu, oba byli fyzicky připraveni. Petr byl ve druhém kole počítán po dvou kopech do holeně. Pak vzal otěže zápasu do svých rukou, ale na zvrat to nestačilo. 2:1 na body vyrovnané utkání prohrál a veze si tak stříbro.