Regionálnímu derby házenkářů by asi slušela remiza, ale nejen Liberečtí byli proti…

9.11.2017

Házená. Ilustrační foto. Foto: Shutterstock

ELP Jablonec n. N. – Liberec Handball 24 : 25 (13:14)

Jak moc fanoušci očekávali regionální derby házenkářů, to ukázala téměř zaplněná jablonecká Městská hala a příznivci obou táborů, kteří své borce po většinu utkání neúnavně povzbuzovali. Domácí, po velmi dobrém výkonu v ČP proti Jičínu, tentokrát v úvodu utkání spíše ukazovali, proč nezískali body v minulém kole na Slávii Praha. Začali laxně v obraně a během dvaceti minut nabídli několikrát hostům až pětibrankové vedení. Nedařilo se prakticky nic.

Za děravou obranou se nechytalo dobře Chaloupkovi a střeleckým oporám zvlhl prach, takže víc než Soukupa v liberecké brance, ohrožovali dělicí stěnu haly za brankou. Teprve v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu postupně Pragováci stahovali náskok soupeře až na rozdíl jediné branky, vyrovnat do přestávky však nestihli. Co se nepodařilo v závěru první části hry, to přišlo zakrátko v nástupu do druhé. A nebylo to jenom vyrovnání, ale domácí dokonce dvakrát také vedli. Důvodem byla především zlepšená hra obrany, za kterou se blýskl několika skvělými zákroky gólman Frýda.

Řada dalších chycených (vyražených) míčů skončila v nesprávných rukách (libereckých), při nereagování domácí obrany tak hosté dostávali opakovaně příležitost k vyrovnání a posléze i opětnému vedení.

S postupujícím časem přibývalo nervozity na obou stranách a střelba obou týmů byla žalostná. Na straně domácích se většina hráčů míče jen zbavovala, nebo hledala krkolomná řešení a tak snaha o rozhodnutí utkání zbývala na P. Trejbalovi a Hánovi, ale ti zřejmě, pod tlakem situace, také střelecky nebývale chybovali. Druhý poločas tak doplynul do času 29:54, kdy Pragováci ztratili v útočné fázi míč, který poslali hosté do rychlého protiútoku, který zastavil rozhodčí nařízením sedmimetrového hodu proti domácím. Čas se zastavil na 29:58.

Proměnění sedmičky hostující Vrba prováhal a míč skončil v síti až po závěrečném signálu. Sedmička se tedy správně opakovala a Vrba bohužel opět nezaváhal. Utkání tak skončilo vítězstvím hostí, kteří po něm zřejmě od začátku utkání více toužili a ukázali nejen Pragovákům, proč se jim podařilo v minulém kole porazit Mladou Boleslav. Názor nezaujatého diváka se však přikláněl k tomu, že by asi byla remiza spravedlivější.

Trenér Dědeček lakonicky poznamenal, že si „utkání prohráli sami“.

Sestava a branky ELP: Chaloupka, Frýda – P. Trejbal a Hána po 5, Krčka 4, Svoboda 3, Šatava a Hartig po 2, Novotný, Preislar a Jandera po 1, D. Trejbal, Smrček a Albani.
Branky ze sedmiček: 3 – 3, vyloučení JN 5+D – LH 3.
Rozhodčí: Ledvinka a Novotný.