Byl současně posledním pohárovým závodem Krajského svazu lyžařů Libereckého kraje v běhu na lyžích. Krásné počasí, vydatné sněhové podmínky, nová delší trať a jiný systém účastníků přilákal rekordní počet závodníků.

VYZKOUŠELI NOVINKU

Skicross na běžkách, takzvaný nordix, je relativně nová lyžařská disciplína. Na závodníky při ní čekají prudké sjezdy, ostré klopenky, skoky a slušné převýšení, stejně jako při klasickém skicrossu nebo snowboardcrossu. „V loňském roce se do závodů zapojilo 282 běžkařů. Očekávali jsme účast přes tři stovky, a tak nás konečný počet 385 aktérů velmi příjemně potěšil.

Zdroj: Archiv organizátora

DIVÁCI JIM FANDILI

V areálu byly dobré sněhové podmínky a svítilo slunce, což přilákalo nejen mladé závodníky, ale i diváky, kteří vytvořili pravou soutěžní atmosféru,“ uvedla Romana Kelerová z pořádajícího oddílu SK Ski Liberec. Závodilo se v devíti věkových kategoriích, vždy dívky a chlapci samostatně.

Zápas 23. kola 1. fotbalové ligy mezi týmy FK Jablonec a FC Fastav Zlín se odehrál 9. dubna na stadionu Střelnice v Jabloneci nad Nisou. Na snímku Vojtěch Kubista.
Kubista: Měli jsme tady vyhrát

NEJVÍC BYLO MLÁDEŽE

Nejmladší skupinou byly děti ročníku narození 2013 a mladší, kteří absolvovali trať 200 metrů. Nejstarší kategorii představovali závodníci narozeni v roce 2003 a starší, kteří zdolávali 2 300 metrů dlouhou trať. Nejpočetnější skupinu s počtem sedmatřiceti startujících tvořili mladší žáci narozeni v roce 2008, pro něž byla připravena trať 1 300 metrů. Všechny skupiny absolvovaly jedno soutěžní kolo. Ocenění převzala vždy šestice nejlepších z každé kategorie.

BODY JSOU DO POHÁRU

Výsledky Bedřichovského skicrossu organizátoři do týdne zapracují do celkového pořadí pohárového závodu Krajského svazu lyžařů Libereckého kraje v běhu na lyžích. Kompletní výsledky Bedřichovského skicrossu jsou k dispozici na webových stránkách www.závody.czech-ski.com.

Adrenalinový závod nabídne účastníkům nejen rovinky, ale taky skoky, klopenky, prudké sjezdy a pořádné převýšení.
Originální Bedřichovský skicross má novinky