Liberecký kraj na této akci zastupovali René Tauš a Jiří Suchánek. A dařilo se nad očekávání dobře. Tauš vyhrál kategorii jednotlivců a stal se mistrem Evropy a v týmové soutěži obsadili společně 2. místo za týmem Srbska.

Italský Janov je přímořský přístav na severu Itálie, vzdálený od Česka 1100 km. Sjelo se tam téměř 300 sportovců z celé Evropy.

V prvních dnech se hrála soutěž Open. J. Suchánek vypadl v prvním kole s Francouzem Savant-Airou a René Tauš ve čtvrtfinále s dalším Francouzem, úřadujícím paralympijským vítězem Ch. Durandem.

Ve finále na Tauše čekal Francouz

Další soutěží byl turnaj jednotlivců. J. Suchánek postoupil ze skupiny a jeho další postup zastavil až výborný hráč z Rakouska H. Ruep.

René Tauš sehrál ve čtvrtfinále těžký zápas s žebříčkově lépe postaveným Němcem Cetinem a v semifinále opět narazil na Francouze Duranda. Byl to znovu vyrovnaný zápas, poslední set skončil 12:10, a tentokrát s dobrým koncem pro české barvy.

Ve finále René Tauš hladce porazil dalšího Francouze Savant-Airu 3:0.

Poslední soutěží byla týmová soutěž. S dvojicí našich zástupců hrál ještě J. Hadrava. Po hladké výhře nad Chorvaty v semifinále čekal papírově silnější tým Francie.

Ze čtyřhry přivezli stříbro

Byl to opět vyrovnaný zápas a po výsledku 3:1 postoupili Češi do finále. Zde se utkali s týmem Srbska. Je to zkušený tým a několikanásobní mistři Evropy.

Po čtyřhře vedlo české družstvo 2:1, pak se ale prokázala větší zkušenost hráčů Srbska, kteří vyhráli 3:2. Přesto je to pro český tým velký úspěch a příslib do budoucna, třeba pro MS v Koreji 2010.