„Jsem rád, že jde forma nahoru. Po zranění svalu jsem jel už závod v Toblachu, ale spíš jen na zkoušku. Hodně jsem trénoval a teď už můžu říct, že je to po zdravotní stránce v pořádku,“ zhodnotil svůj výkon zkušený lyžař. Dodal, že sedmdesátikilometrovou trať v Marcialonze už jel naplno. „V závěru jsem je cítil, že mi trochu už chybí dynamika a síla. Ale věřím, že i to se zlepší.“

Padesátka je silná

Loňský závod dojel na jednadvacátém místě. Letos patřila Standovi Řezáčovi osmadvacátá pozice. „Dvě minuty patnáct za prvním není žádná ostuda. Konkurence mezi chlapy je opravdu silná. První padesátka je hodně nabitá. V té může člověk dojet patnáctý nebo padesátý a pořád je to dobré umístění,“ řekl lyžař, který už teď všechny sílí soustředí na start v Jizerské padesátce. V průběhu se na trati hodně měnil sníh, a to závodníkům boj o nejlepší pozice také zhoršovalo.

Jak vybrat nejlepší?

„V šest ráno přestalo chumelit a pořadatelé ani nestihli část trati projet. Servisman našeho týmu mi namazal dva páry lyží a dva jsem si připravil já. Před závodem jsem je vyzkoušel a rozhodl se, jaké budou nejlepší. Měl jsem namazáno tak, aby to nebyl propadák. Na top máze bychom museli pracovat určitě celou noc,“ popsal přípravu Standa Řezáč. Další dva týdny ho čeká příprava na Jizerskou padesátku. Na trať nastoupí opět v červenobílých barvách Slavia pojišťovna Sport Teamu.

Chce do dvacítky, i líp

„Chci zajet co nejlíp. Dostat se mezi prvních dvacet. Nebo ještě líp. Pokud vydržím být zdravý, nikde nic nechytnu, tak věřím, že bych mohl zaútočit. Snažím se být na apartmánu, trénovat a nikde moc mezi lidi nechodit. Na Toblachu jsme byli na testu, na Marcialonze nám měřili teplotu. Tak uvidíme, jaké nařízení bude na Jizerské 50.