Závod horských kol, ABB Cup, je náročný. „Je to jeden z mála opravdových horských závodů v oblasti Jizerských hor. Je plný stoupání i sjezdů, vede méně známými, ale krásnými lokalitami bez „panelů"," avízovali pořadatelé v pozvánce na již desátý, jubilejní ročník.
KAŽDÝ SI MOHL VYBRAT
Velký okruh nabídl padesát čtyři a malý třiatřicet kilometrů.
A ujít si ho opět nenechal ani domácí závodník Robert Kleiner z oddílu Eleven Mercedes Mitas. před závodem zářil úsměvem, byl plný energie a chuti se s trasou poprat.
Jakou jedete trasu? Jedete tento závod poprvé?
Jedu letos už podruhé, pojedu nejdelší okruh padesát čtyři kilometrů.
Jezdíte závody pravidelně?
Ano. Někdy míň, někdy víc, jak mě to baví a jakou mám sezónu a hlavně čas. Není to moje práce, spíše relax. Jinak ale sportuju celý rok, v létě kolo, v zimě lyže.
Jaká bude, podle vás, trasa?
Znám ji trochu od loňska. Celá bude těžká. Navíc jsem byl včera pracovně v Německu, tak jsem ještě z auta takový rozmlácený. Tak uvidíme. Chtěl bych zajet slušný výsledek. Budu se snažit. Nemyslím si ale, že bych mohl vyhrát.
Nějak speciálně jste se na letošní závod připravoval?
Ne, to určitě ne. Máme to ale, jak se říká, za barákem. Tak je to fajn a taková samozřejmost. Ale jinak jezdím každý týden.
Kolik najedete za sezónu?
Myslím, že tak deset tisíc kilometrů.
Jaký závod byl pro vás zatím nejzajímavější, takový top?
Jel jsem třeba dvě stě, dvě stě padesát kilometrů. To bylo ale na silničních kolech. Na bikách to zase byly etapové závody, třeba šestidenní po stovce kilometrů.
Co jezdíte raději, silnice nebo biky?
Spíše silnice. Biky mám jen jako pro zábavu.
Jaké máte další plány?
Zatím konkrétní žádné. Jsem spokojený. Nedávno jsem se zúčastnil závodů v Maroku.
Byl něčím pro vás náročnější?
Určitě tím teplem a podmínkami v poušti. Není tam žádné zázemí. Spali jsme ve stanech. Denně jsme jeli až sto padesát kilometrů.
A jaké vám vyhovuje počasí?
Zima mi nevadí, takže to dnešní chladnější počasí je vyhovující.