Federace se rozhodla, že dá šanci dalším týmům a rozšíří nejvyšší soutěže o dva další. A to se může týkat také jabloneckých hráček, svěřenkyň trenéra Jana Čmejrka. „Jsme pozvaní do baráže. A 12. a 13 června pořádáme v jablonecké sportovní hale v Podhorské ulici turnaj. Už se přihlásilo pět týmů z celé republiky. Hraje se systémem každý s každým. A dva nejlepší postupují do nejvyšší soutěže juniorek. A za týden na to, 19. a 20. června jedeme s kadetkami do Prostějova. Děvčata tam sehrají také důležitý turnaj, který se ale hraje dvoukolově. A i z něho dva nejlepší postupují do vyšší soutěže,“ popsal naděje jabloneckých basketbalistek jejich kouč.

Hala je připravená

Hala v Podhorské je na basketbalový víkend připravená. „Je to pro nás velmi důležitý víkend. Musíme třikrát vyhrát. Budeme rádi, když nás přijdou fanoušci podržet. Pokud budou mít respirátor, test nebo potvrzení o očkování, tak se do haly určitě dostanou,“ dodal trenér.

Program mají nabitý

„Turnaj začíná v sobotu v 9 hodin. To hrajeme první zápas proti Litoměřicím. Odpoledne v 15,30 hodin nastoupíme proti soupeřkám Plzně. V neděli začíná turnaj zase v 9 hodin. Nás čeká první duel v jedenáct hodin, a to proti Chomutovu. A ten nejdůležitější zápas sehrajeme až v 18 hodin, nastoupíme proti Ústí nad Labem,“ podrobně popsal plán turnaje jablonecký trenér.

Zkušený kouč a bývalý výborný hráč už v Jablonci koučuje basketbalistky patnáct let. Největším jeho úspěchem byla účast v nejvyšší soutěži juniorek, kde jeho děvčata hrála čtyři roky.