Ale, i když vyhrály celkem v jedenácti zápasech, což bylo o tři více než loni, tak to nestačilo. O svém osudu hráčky však rozhodly již v minulém kole, kdy doma podlehly UP Olomouc, a to po nepovedeném závěru. A právě tam se Bižuterie vítězně loučila s prvoligovou soutěží.

Valosun Brno B - Bižuterie 69 : 47 (30:14, 42:34, 53:42)

Béčko extraligového týmu v play-out bylo favoritem a taky všech šest zápasu vyhrálo. K zachování soutěže by tam Jablonec musel v sobotu vyhrát a v neděli vyhrát na Hané o dvacet bodů. V Brně děvčata nezvládla psychicky první asi čtyři minuty a posledních osm, jinak hrála s favoritem minimálně nerozhodně. Jak jinak si vysvětlit stav 16:0 pro domácí již po prvních minutách hry a těsně před půlkou to bylo téměř srovnané 38:34. Podobně se „dařilo" i v závěru. Byla to totiž spíš křeč, jak v útoku, tak i v obraně.

Sestava a body: Motyčáková 15, Matulková 9, Klokočníková 8, Čmejrková 7, T. Ješkeová 4, Kučerová a P. Hujerová 2, K. Ješkeová, M. Hujerová, Fiedlerová a Bastlová.

UP Olomouc - Bižuterie 51 : 63 (16:14, 23:29, 36:44)

Domácí basketbalistky si pozici před Bižuterií pojistily již v sobotu v duelu s Litoměřicemi 83:71, a tak nebylo co řešit. Kromě první čtvrtky byli hosté mírně lepší a po otočení stavu ve svůj prospěch si menší náskok udržovali do konce zápasu. Absolvent Univerzity Palackého v Olomouci Daniel David, kouč exprvoligového týmu, byl s výkonem děvčat tentokrát spokojený a pochválil sestry Terku a Týnu Ješkeovy a bojovnou Zuzku Kučerovou.

Sestava a body: Ter. Ješkeová 18, Kučerová 15, Klokočníková a Čmejrková 7, Motyčáková a K. Ješkeová po 6, Fiedlerová a P. Hujerová 2, Matulková, M. Hujerová a Bastlová.