Kromě našeho zástupce se budou závodu účastnit závodníci z dalších 11 zemí. Konkurence bude pro jabloneckého závodníka opravdu veliká. Adeptů na titul Mistra světa bude v jeho kategorii sólo, dostatek.
„Je to letos opravdu nabité. Jenom 15 závodníků mělo v minulosti medaili, a bude to těžké prosadit se mezi nimi. Poslední tréninky byly dobré, tak snad se mi tam podaří zajet dobrý výsledek.“ sdělil pětatřicetiletý biker z Jablonce nad Nisou Petr Salaba.
Jako jediný zástupce našich barev bude startovat v kategorii sólo za tým Author – Czech republic. Mimo této kategorie se pojedou ještě další dvě. Těmi jsou dvojice a čtveřice.
Samotný závod začne v Ruhpoldingu v sobotu 18. srpna ve 13 hodin a skončí o den později ve stejný čas. V tomto čtyřiadvacetihodinovém závodě je nejdůležitější maximální počet kilometrů, který závodníci ujedou. „Prozatím se přihlásilo 700 startujících,“ řekl ještě před samotným odjezdem Petr Salaba. Trať, po níž se budou závodníci pohybovat, měří 7 kilometrů a převýšení je 150 metrů a je kombinací lesní cesty, šotoliny a asfaltového povrchu.
Společně s naším závodníkem odjede do Německa na mistrovství světa samozřejmě i doprovodný tým, který čítá šest osob.