Mezi nejlepší logicky 23letá rodačka z Vrchlabí patřila i na slavnostním vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců Libereckého kraje v Divadle F. X. Šaldy. „Ze zisku křišťálového glóbu jsem byla i trochu naměkko, což já moc nebývám," přiznala pro agenturu ČTK závodnice liberecké Dukly.

O SKONČENÉ SEZONĚ

„Bomba! Jsem nadšená. Tohle jsem si hrozně přála a jsem ráda, že jsme to dali. Jsem velice vděčná za to, že můžu tohle dělat."

O PŘÍPRAVĚ

„Teď v dubnu budu víc řešit ty fyzio věci. Nastavení těla a těch svalů, aby člověk mohl normálně vletět do posilovny a nebolelo ho nic. Obecně nejvíc ten vršek. Na letní soustředění na sněhu letíme do Argentiny. V Jižní Americe bych měla ve druhé polovině prázdnin strávit až měsíc a půl. Budou tam i Američané a Kanaďané. Bývá tam postavena náročná trať a je pravděpodobné, že tam bude v září konat úvodní závod Světového poháru."

O OBHAJOBĚ NA OH

„Olympiáda v Pchjongčchangu je tak strašně daleko, že i kdybych chtěla, tak to nemám v hlavě. Je léto, bude trénování a pak stejně bude ještě pět svěťáků. Já myslím, že teprve až přijedu na olympiádu, tak to začnu řešit."

O CÍLECH DO SEZONY

„Kvůli olympijským hrám upravovat závodní program nebudu. Světový pohár a olympiádu chci dát na stejnou úroveň. A ráda bych určitě po olympiádě sezonu dojela."

EVA SAMKOVÁ Největší úspěchy: OH 2014 (Soči) – zlato; celková vítězka SP 2017, vítězka sedmi závodů; trojnásobná juniorská mistryně světa (2010-11, 2013); vítězka univerziády 2013 Ocenění: vítězka ankety Král bílé stopy 2014, Nejlepší sportovec Libereckého kraje 2016 (3. místo)