Účastníci byli rozdělení do skupin podle věkových kategorií, tak, jak to vyžadují mezinárodní pravidla. V té nejstarší kategorii skákali ti, kteří závodili ve skupině 18 – 21 let. A vedle sólo skokanů si svoje kvality poměřily během soutěže také synchronní dvojice. Nejvíce účastníků bylo v kategorii třináct až čtrnáct let.

První ročník mezinárodních závodů připravili pořadatelé v roce 1972. Ředitel soutěže Miroslav Patrman závodil v roce 1975. Dlouho se tento závod konal na Kladně. Po několika letech se pak akce přestěhovala do jablonecké sportovní haly u přehrady, která vyhovuje požadavkům na tuto sportovní disciplínu.

Miroslav Patrman je hlavním organizátorem mezinárodního závodu ve skocích na trampolíně, který se konal v Jablonci. Letos to byl už 46. ročník.

Česká republika měla také želízka v ohni. Jak potvrdil ředitel závodu, velkou šanci mezi těžkou konkurencí měla Aneta Hrudová a Pavel Věchet. Zastoupení měla republika téměř v každé kategorii. „Šance na medaili je vždycky. Více se tomuto sportu ale věnují chlapci. Na nižší, než světové úrovni, závodí zase více dívek. A co je na tomto sportu zajímavého?

BYLI I NA OLYMPIÁDĚ

„Skok y na trampolínách umožňují se neustále zlepšovat. Když umíte jednoduché salto, postupně k němu nabalujete další těžší a těžší prvky. Salto můžete skákat ve třech polohách a pak ještě přidávat obraty, vruty, přejít na dvojná salta… Závodníci se učí pořád něco nového nebo musejí zlepšovat to, co jim zrovna moc nejde,,“ uvedl Miroslav Patrman. Ten se libereckému oddílu věnuje od roku 1970. Jeho trenérský vrchol je účast svěřenkyně Zity Frydrychové na OH v Londýně roku 2012.