Nedávná vichřice, která ochromila Českou republiku, se podepsala také na smržovské sáňkařské dráze. Škody byly vyčíslené do statisíců a úplné opravy ještě zdaleka u konce nejsou. Ale jezdit se bude.

DRÁHA JE BEZPEČNÁ

Teď je dráha připravená tak, aby byla bezpečná a mohly se na ní konat další naplánované závody, a to potvrdila také za TJ Radka Vejdělková. “Dráha byla po silném větru v dezolátním stavu. Máme za sebou kontrolu kamer a elektroniky. Funguje časomíra i rozhlas. Dráha je sjízdná a bezpečná. Pokud nám bude přát počasí a nebude pět stupňů nad nulou, tak se nám ji podaří naledovat.“ Smržovští sáňkaři mají plán závodů a snaží se ho dodržet, pokud jim to počasí dovolí. „Připravit dráhu na závody trvá týden, někdy i deset dnů. Proto některé termíny spojujeme, abychom, když stihli co nejvíce naplánovaných akcí,“ informovala za organizátory Radka Vejdělková.

JE POTŘEBA KAŽDÁ RUKA

Zdůraznila, že přednost dostává Mistrovství republiky a závody, na které pořadatel získá finanční příspěvky od sáňkařské asociace FIL. „Na udržení ledu a přípravu dráhy je potřeba spousta lidí, rukou, času. Chlapi chodí ledovat nejen hned, když jdou z práce, ale také v deset večer nebo ve čtyři ráno,“ řekla zástupkyně TJ.

BUDE TO ZA STA TISÍCE

Rozpočet financí, které budou Smržovští potřebovat na odstranění všech škod, se vyšplhal skoro na tři čtvrtě milionu. Zahrnuje generální opravu veškeré elektroniky, mantinelů, rozvodů elektřiny a dalších závad, které vichřice způsobila. „Dráha je zprovozněná od žákovského startu, to je od silnice. Na jaře budou pokračovat další opravy, aby bylo v pořádku všechno, co je poničené. Musíme také odstranit popadané stromy. To, co fungovat má, je ale teď připravené k provozu,“ zdůraznila Radka Vejdělková. Pohár starosty a Mistrovství republiky na druhý únorový víkend už teď připravují.