"Povrch musíme hlavně dobře uválcovat. A o víkendu si už zase mohou přijít zájemci zajezdit na saních,“ pozval všechny na jedinečný sportovní zážitek bývalý sáňkař a reprezentant Miloš Morávek. Přírodní sáňkařskou dráhu totiž hned tak někde nemají. 

Dráha začíná na nedaleké Černé Studnici a končí ve Smržovce u lyžařského vleku Filip. Cesta k jejímu zprovoznění nebyla jednoduchá. Ale teď už si ji užívají návštěvníci nejen z celé republiky, ale i z Polska nebo Německa.

V sobotu 13. ledna opět zahuje provoz od 8,30 do 20 hodin skiareal FILIP SMRZOVKA. Nabízí každý den také večerní lyžování, půjčovnu lyží, školu lyžování a rodinné lyžování za nejnižší ceny.

„Někdo má svoje saně, někdy si je u nás půjčí. A když dorazí do cíle, může se taxíkem nechat vyvézt zase zpátky na start. Jezdí k nám rodiče s dětmi, party z firem, přijeli dokonce filharmonici, kteří si u nás chtěli odpočinout, upevnit kolektiv, zažít legraci a užít si dráhu jako atrakci. Všechny ale před jízdou upozorňujeme na nutnou bezpečnost, protože na dráze jsou i rychlá místa. Jezdit se musí s rozumem,“ zdůraznil bývalý závodník, který může sáňkařské zkušenosti rozdávat. „Je tady krásná příroda, díky sněhu je to jako v pohádce. Procházím se kolem dráhy a když vidím nějakého nešťastlivce, tak mu pomůžu. Někteří vytáhnou saně třeba po třiceti letech, navíc rezavé jako liška. V kapse mám vždycky nějaký vosk, saně jim namažu, ať se můžou projet,“ dodal Morávek.